Category Archives: Artykuły

Trycholog – dowiedz się czym się zajmuje i co leczy

Przyczyny wypadania włosów są bardzo trudne do rozpoznania. Możliwości jest wiele – od chorób dziedziczonych genetycznie, przez błędy dietetyczne, aż po zaburzenia hormonalne i stresujący tryb życia. Znalezienie tej jednej, najbardziej dokuczliwej przyczyny, która spowoduje, że wdrożone leczenie okaże się skuteczne, wymaga zwrócenia uwagi na specjalistyczną dziedziną nazywaną trychologią. Jeśli poszukujemy prawdy o tym co na wypadanie włosów pomaga w takim stopniu, by czuć długą satysfakcję i trwałą zmianę, skontaktujmy się z trychologiem.

Osłabienie i wypadające włosy – jak leczyć?

Trycholog, czyli specjalista od badania włosów i skóry głowy, posiada najnowsze i najlepsze metody hamowania łysienia. Nadmierne wypadanie włosów nie musi być nieodwracalne – wystarczy skierować się ku trychologii, zdiagnozować przyczyny i pozwolić specjaliście na dobranie najlepszych metod leczenia.

Skuteczne zabiegi na szybkie odchudzanie

Nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej, otyłość to coraz powszechniejszy problem nie tylko wśród dorosłych, ale także u dzieci. Można z tym skutecznie walczyć jeżeli podejmie się zdecydowane kroki. Odchudzanie wymaga samodyscypliny, samozaparcia, skrupulatności. Skuteczne odchudzanie to żmudny, długotrwały i czasochłonny proces. Należy pamiętać o zmianie trybu życia z siedzącego na aktywny, zacząć uprawiać sport. Należy zamienić bierny wypoczynek na aktywne spędzenie wolnego czasu. Należy zdrowo się odżywiać. Spożywać regularnie, systematycznie posiłki. Należy zastosować zdrową, zbilansowaną dietę.

Co należy wiedzieć o implantach zębowych?

Implanty zębowe to wynalazek XX wieku. Pierwsze z nich powstały w Szwecji, ale w niedługim czasie rozprzestrzeniły się po całym świecie. Implanty zębowe to wynalazek, który z pewnością polepszył jakość życia wielu osób.

Blizny – jak je usunąć?

Blizny to bardzo poważny problem wielu ludzi, zwłaszcza blizny na twarzy. Wiele osób zastanawia się jak usunąć blizny. Przyczyny dla których muszą się oni z nimi zmagać są bardzo różne. Od trądziku i blizn potrądzikowych po operacje, zmiany chorobowe skóry na przykład różnego rodzaju owrzodzenia. Często też dość poważne blizny zostają po oparzeniach. Ludzie szukają środków by się pozbyć tych defektów ze względów estetycznych, ale również z powodów psychologicznych. Blizny przypominają o nieszczęśliwych wypadkach, o których chcemy szybko zapomnieć. Często jednak nie można blizn całkowicie usunąć, można je jednak wybielić czy zmniejszyć ich rozmiary.

Co zrobić z cellulitem na nogach?

     Cellulit to bardzo częsty problem dotykający kobiety. Obecność cellulitu jest powodem odczuwania dużego dyskomfortu. Cellulit jest rezultatem nieprawidłowego funkcjonowania tkanki znajdującej się pod skórą. W wyników obecności wielu czynników dochodzi do powstania zaburzeń mikrokrążenia. W związku z tym obecne w organizmie niebezpieczne, toksyczne substancje oraz szkodliwe składniki przemiany materii nie ulegają wydaleniu, w skutek czego przedostają się one do komórek tłuszczowych. W takiej sytuacji może dojść nawet do 10-krotnego powiększenia ich objętości. Działanie to doprowadza do aktywowania się na skórze licznych guzków oraz zgrubień. Dochodzi do powstania na skórze tak zwanej skórki pomarańczowej. Wśród czynników, które mają wpływ na powstanie cellulitu wymienia się niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Ostatnie z wymienionych wynika z zwiększonego poziomu estrogenu, który w rezultacie doprowadza do zmniejszonej szczelności naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Podkreślić należy fakt, że wysokie stężenie estrogenu wynikać może z ciąży, menopauzy, albo też przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub preparatów hormonalnych.

jak długo trwa leczenie trądziku różowatego?

Trądzik różowaty jest jest wielką udręką, dotyka wiele osób, a w szczególności jest przykrą dolegliwością dla kobiety.  Choroba ta doprowadza do złego samopoczucia i ma wpływ na własną samoocenę. Ze względu na to im szybciej udamy się do dermatologa tym lepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia. Lekarz po konsultacji wdrąży odpowiednie leczenie i dobierze właściwe kosmetyki do pielęgnacji skóry. 

Depilacja laserowa w Gdyni: rewelacyjne działanie Lasera Vectus!

Wielu ludzi marzy o gładkiej skórze bez owłosienia. Decydują się na usuwanie włosków przy użyciu wosku, kremów czy popularnych maszynek. Nie jest to jednak trwałe rozwiązanie, a sam proces zazwyczaj zajmuje dość sporo czasu. Po kilku dniach znowu pojawiają się odrosty i ponownie musimy się ich pozbywać, tracąc przy tym kolejne godziny naszego życia. Osoby z wrażliwą skórą dodatkowo narażone są na podrażnienia, zaczerwienienie i powstawanie czerwonych kropek po depilacji. Może warto zdecydować się na inne rozwiązanie? Takie, które da nam wspaniały efekt i pozwoli cieszyć się idealną skórą bez odrastających włosków. Brzmi obiecująco i jest jak najbardziej możliwe. Dzisiejsza technologia jest wysoko rozwinięta i przy jej użyciu opracowano nowe metody walki ze zbędnym owłosieniem. Przekonać możemy się sami!

Skuteczne usuwanie blizn

Blizny są najczęściej efektem wypadków, operacji, oparzeń czy zmian trądzikowych. Pamiętać należy, że powstawanie blizn jest efektem nieprawidłowo zagojonych uszkodzeń.

Pielęgnacja twarzy – gwarant pięknego i młodego wyglądu.

Nie ulega wątpliwości, że twarz jest naszą wizytówką. Jej piękny, młody i zdrowy wygląd determinuje często postrzeganie całej naszej osoby. W naszym więc dobrym interesie winno być o nią odpowiednio dbać. Raz bowiem zaniedbana jest bardzo ciężka do wypielęgnowania.