Category Archives: Artykuły

Krem na zmarszczki – Jak wybrać skuteczny krem przeciwzmarszczkowy?

Krem przeciwzmarszczkowy wspomaga cerę, aby czuła się komfortowo czy to w dzień czy w nocy. Działa na zasadzie spowolnienia starzenie się skóry, a nie ich leczeniu, kremy przeciwzmarszczkowe sprawiają, że skóra staje się wygładzona, poprawia się jej koloryt oraz na dłużej zachowuje jędrność i elastyczność.

Wzmocnienie włosów – jakie zabiegi pozwalają na wzmocnienie oraz regenerację włosów?

Osłabienie i nadmierne wypadanie włosów to problem, który pojawia się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Najczęściej różnicowane są one w zależności od płci. Podobny aspekt występuje również w odniesieniu do przebiegu całego procesu. Mężczyźni najczęściej tracą włosy z obszaru skroni oraz potylicy. Kobiety natomiast borykają się z trudnością wynikającą z ogólnego przerzedzenia. Podkreślić jednak trzeba fakt, że wypadające włosy są istotnym problemem bez względu na kwestię związaną z płcią. Jednakże nowoczesna technologia znalazła sposób na skuteczne radzenie sobie z określoną sytuacją.

Jak trwale i skutecznie wyleczyć rumień na twarzy

Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań oraz zabiegów, które pomogą pozbyć się tego wyjątkowo uciążliwego problemu jakim jest rumień. Rumień twarzy wbrew obiegowej opinii jest chorobą, która nie znika samoczynnie.Leczenie nie jest trudne, jednak aby było skuteczne konieczne jest powierzenie go specjalistom z zakresu kosmetologii.

Popularne metody usuwania zmarszczek

Pojawienie się zmarszczek to naturalna konsekwencja starzenia się skóry. Tkanka łączna zaczyna tracić włókna kolagenowe i wtedy mogą pojawić się już pierwsze zmarszczki. Zaczyna ubywać kolagenu i elastyny które odpowiadają za gęstość i jędrność skóry. Proces ten rozpoczyna się u niektórych kobiet już około 20 roku życia. Pielęgnacja i zdrowy tryb życia mogą spowolnić ten proces ale go nie zatrzymają. Istnieją inne skuteczne sposoby na pozbycie się zmarszczek, na przykład popularne wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Trycholog – dowiedz się czym się zajmuje i co leczy

Przyczyny wypadania włosów są bardzo trudne do rozpoznania. Możliwości jest wiele – od chorób dziedziczonych genetycznie, przez błędy dietetyczne, aż po zaburzenia hormonalne i stresujący tryb życia. Znalezienie tej jednej, najbardziej dokuczliwej przyczyny, która spowoduje, że wdrożone leczenie okaże się skuteczne, wymaga zwrócenia uwagi na specjalistyczną dziedziną nazywaną trychologią. Jeśli poszukujemy prawdy o tym co na wypadanie włosów pomaga w takim stopniu, by czuć długą satysfakcję i trwałą zmianę, skontaktujmy się z trychologiem.

Osłabienie i wypadające włosy – jak leczyć?

Trycholog, czyli specjalista od badania włosów i skóry głowy, posiada najnowsze i najlepsze metody hamowania łysienia. Nadmierne wypadanie włosów nie musi być nieodwracalne – wystarczy skierować się ku trychologii, zdiagnozować przyczyny i pozwolić specjaliście na dobranie najlepszych metod leczenia.

Skuteczne zabiegi na szybkie odchudzanie

Nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej, otyłość to coraz powszechniejszy problem nie tylko wśród dorosłych, ale także u dzieci. Można z tym skutecznie walczyć jeżeli podejmie się zdecydowane kroki. Odchudzanie wymaga samodyscypliny, samozaparcia, skrupulatności. Skuteczne odchudzanie to żmudny, długotrwały i czasochłonny proces. Należy pamiętać o zmianie trybu życia z siedzącego na aktywny, zacząć uprawiać sport. Należy zamienić bierny wypoczynek na aktywne spędzenie wolnego czasu. Należy zdrowo się odżywiać. Spożywać regularnie, systematycznie posiłki. Należy zastosować zdrową, zbilansowaną dietę.

Co należy wiedzieć o implantach zębowych?

Implanty zębowe to wynalazek XX wieku. Pierwsze z nich powstały w Szwecji, ale w niedługim czasie rozprzestrzeniły się po całym świecie. Implanty zębowe to wynalazek, który z pewnością polepszył jakość życia wielu osób.

Blizny – jak je usunąć?

Blizny to bardzo poważny problem wielu ludzi, zwłaszcza blizny na twarzy. Wiele osób zastanawia się jak usunąć blizny. Przyczyny dla których muszą się oni z nimi zmagać są bardzo różne. Od trądziku i blizn potrądzikowych po operacje, zmiany chorobowe skóry na przykład różnego rodzaju owrzodzenia. Często też dość poważne blizny zostają po oparzeniach. Ludzie szukają środków by się pozbyć tych defektów ze względów estetycznych, ale również z powodów psychologicznych. Blizny przypominają o nieszczęśliwych wypadkach, o których chcemy szybko zapomnieć. Często jednak nie można blizn całkowicie usunąć, można je jednak wybielić czy zmniejszyć ich rozmiary.

Co zrobić z cellulitem na nogach?

     Cellulit to bardzo częsty problem dotykający kobiety. Obecność cellulitu jest powodem odczuwania dużego dyskomfortu. Cellulit jest rezultatem nieprawidłowego funkcjonowania tkanki znajdującej się pod skórą. W wyników obecności wielu czynników dochodzi do powstania zaburzeń mikrokrążenia. W związku z tym obecne w organizmie niebezpieczne, toksyczne substancje oraz szkodliwe składniki przemiany materii nie ulegają wydaleniu, w skutek czego przedostają się one do komórek tłuszczowych. W takiej sytuacji może dojść nawet do 10-krotnego powiększenia ich objętości. Działanie to doprowadza do aktywowania się na skórze licznych guzków oraz zgrubień. Dochodzi do powstania na skórze tak zwanej skórki pomarańczowej. Wśród czynników, które mają wpływ na powstanie cellulitu wymienia się niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Ostatnie z wymienionych wynika z zwiększonego poziomu estrogenu, który w rezultacie doprowadza do zmniejszonej szczelności naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Podkreślić należy fakt, że wysokie stężenie estrogenu wynikać może z ciąży, menopauzy, albo też przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub preparatów hormonalnych.