Category Archives: Artykuły

Co zrobić z cellulitem na nogach?

     Cellulit to bardzo częsty problem dotykający kobiety. Obecność cellulitu jest powodem odczuwania dużego dyskomfortu. Cellulit jest rezultatem nieprawidłowego funkcjonowania tkanki znajdującej się pod skórą. W wyników obecności wielu czynników dochodzi do powstania zaburzeń mikrokrążenia. W związku z tym obecne w organizmie niebezpieczne, toksyczne substancje oraz szkodliwe składniki przemiany materii nie ulegają wydaleniu, w skutek czego przedostają się one do komórek tłuszczowych. W takiej sytuacji może dojść nawet do 10-krotnego powiększenia ich objętości. Działanie to doprowadza do aktywowania się na skórze licznych guzków oraz zgrubień. Dochodzi do powstania na skórze tak zwanej skórki pomarańczowej. Wśród czynników, które mają wpływ na powstanie cellulitu wymienia się niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Ostatnie z wymienionych wynika z zwiększonego poziomu estrogenu, który w rezultacie doprowadza do zmniejszonej szczelności naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Podkreślić należy fakt, że wysokie stężenie estrogenu wynikać może z ciąży, menopauzy, albo też przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub preparatów hormonalnych.

jak długo trwa leczenie trądziku różowatego?

Trądzik różowaty jest jest wielką udręką, dotyka wiele osób, a w szczególności jest przykrą dolegliwością dla kobiety.  Choroba ta doprowadza do złego samopoczucia i ma wpływ na własną samoocenę. Ze względu na to im szybciej udamy się do dermatologa tym lepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia. Lekarz po konsultacji wdrąży odpowiednie leczenie i dobierze właściwe kosmetyki do pielęgnacji skóry. 

Depilacja laserowa w Gdyni: rewelacyjne działanie Lasera Vectus!

Wielu ludzi marzy o gładkiej skórze bez owłosienia. Decydują się na usuwanie włosków przy użyciu wosku, kremów czy popularnych maszynek. Nie jest to jednak trwałe rozwiązanie, a sam proces zazwyczaj zajmuje dość sporo czasu. Po kilku dniach znowu pojawiają się odrosty i ponownie musimy się ich pozbywać, tracąc przy tym kolejne godziny naszego życia. Osoby z wrażliwą skórą dodatkowo narażone są na podrażnienia, zaczerwienienie i powstawanie czerwonych kropek po depilacji. Może warto zdecydować się na inne rozwiązanie? Takie, które da nam wspaniały efekt i pozwoli cieszyć się idealną skórą bez odrastających włosków. Brzmi obiecująco i jest jak najbardziej możliwe. Dzisiejsza technologia jest wysoko rozwinięta i przy jej użyciu opracowano nowe metody walki ze zbędnym owłosieniem. Przekonać możemy się sami!

Pielęgnacja twarzy – gwarant pięknego i młodego wyglądu.

Nie ulega wątpliwości, że twarz jest naszą wizytówką. Jej piękny, młody i zdrowy wygląd determinuje często postrzeganie całej naszej osoby. W naszym więc dobrym interesie winno być o nią odpowiednio dbać. Raz bowiem zaniedbana jest bardzo ciężka do wypielęgnowania. 

Objawy rzęsistkowicy

Rzęsistkowica, inaczej trychomondoza, wywoływana jest przez rzęsistka Trichomonas vaginalis, którym człowiek najczęściej zaraża się poprzez drogę płciową. Zarówno w pochwie jak i cewce moczowej pierwotniak ten znajduje odpowiednie środowisko do rozwoju, gdyż jest tam ciepło i wilgotnie. Problem dużo częściej dotyka kobiety niż mężczyzn, jednak ze względu na nieodpowiednią higienę zarazić mogą się nim również dzieci. Rzęsistkowica może mieć charakter ostry bądź przewlekły.

Metody na skuteczne pozbycie się zaskórników Gdańsk

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak pozbyć się zaskórników. Jednak skuteczne usuwanie zaskórników nie jest proste. Dobrze wiedzieć, że guzki na nosie powstają w wyniku mieszania się łoju ze zrogowaciałym naskórkiem, który blokuje pory skóry. Niemniej jednak, wyciskanie zaskórników nie jest wskazane, ponieważ mogą pojawić się blizny. Regularnie trzeba złuszczać skórę kremem lub płynem z kwasem salicylowym. Dzięki nim można skutecznie pozbyć się martwych komórek. Warto również szukać pomocy u dermatologa, ponieważ pomoże on znaleźć sposób na zaskórniki na twarzy lub zaskórniki na plecach. Warto też wypróbować zabiegi w salonie piękności, takie jak peeling na zaskórniki, mikrodermabrazja, laserowe usuwanie zaskórników, które okazuje się bardzo skuteczne.

Usuwanie przebarwień – skuteczne sposoby

Przebarwienia na twarzy bardzo często pojawiają się na skórze mężczyzn oraz kobiet. Przebarwienia te, stanowią duży dyskomfort i wiele osób, próbuje im zaradzić. Piegi także mogą wpływać na dyskomfort człowieka. Często, same kremy ani fluidy nie wystarczają, aby poradzić sobie z tym problemem i wiele osób zastanawia się jak usunąć piegi.

Powiększanie ust – o czym pamiętać przygotowując się do zabiegu?

Zabiegowe powiększanie ust stało się coraz popularniejszą procedurą kosmetyczną. Wiele kobiet oraz coraz szersze grono mężczyzn decyduje się m.in. na powiększanie ust kwasem hialuronowym. Jak przygotować się do takiego zabiegu i jak w skrócie wygląda ta procedura? Czy trzeba się czegoś obawiać?

Wazektomia – fakty i mity

Antykoncepcja to temat, który od lat wywołuje wiele emocji oraz wzbudza sporo kontrowersji. Obecnie medycyna zna wiele sposobów na uchronienie się przed nieplanowaną ciąża. Jedną z nich jest wazektomia, metoda przeznaczona dla mężczyzn. Na czym polega? Jakie są jej zalety i wady? O tym poniżej.

Zaczerwieniona twarz – wyraz emocji, czy poważnej choroby?

Zmiany dermatologiczne stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale i mogą być źródłem istotnych niepokojów. Czerwone plamy na twarzy, grudki, wypryski lub też zwyczajne, czynnościowe zaczerwienienie bywa lekceważone. Jakie najczęstsze przyczyny ma czerwona twarz? Jak walczyć z tymi dolegliwościami w sposób skuteczny? Wszelkie zmiany dermatologiczne wymagają różnicowania. Wcale tak nie ma, że jeden obraz jest wystarczająco charakterystyczny, aby mógł być patognomiczny dla jakiegokolwiek schorzenia.