Category Archives: Artykuły

Objawy rzęsistkowicy

Rzęsistkowica, inaczej trychomondoza, wywoływana jest przez rzęsistka Trichomonas vaginalis, którym człowiek najczęściej zaraża się poprzez drogę płciową. Zarówno w pochwie jak i cewce moczowej pierwotniak ten znajduje odpowiednie środowisko do rozwoju, gdyż jest tam ciepło i wilgotnie. Problem dużo częściej dotyka kobiety niż mężczyzn, jednak ze względu na nieodpowiednią higienę zarazić mogą się nim również dzieci. Rzęsistkowica może mieć charakter ostry bądź przewlekły.

Usuwanie przebarwień – skuteczne sposoby

Przebarwienia na twarzy bardzo często pojawiają się na skórze mężczyzn oraz kobiet. Przebarwienia te, stanowią duży dyskomfort i wiele osób, próbuje im zaradzić. Piegi także mogą wpływać na dyskomfort człowieka. Często, same kremy ani fluidy nie wystarczają, aby poradzić sobie z tym problemem i wiele osób zastanawia się jak usunąć piegi.

Wazektomia – fakty i mity

Antykoncepcja to temat, który od lat wywołuje wiele emocji oraz wzbudza sporo kontrowersji. Obecnie medycyna zna wiele sposobów na uchronienie się przed nieplanowaną ciąża. Jedną z nich jest wazektomia, metoda przeznaczona dla mężczyzn. Na czym polega? Jakie są jej zalety i wady? O tym poniżej.

Zaczerwieniona twarz – wyraz emocji, czy poważnej choroby?

Zmiany dermatologiczne stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale i mogą być źródłem istotnych niepokojów. Czerwone plamy na twarzy, grudki, wypryski lub też zwyczajne, czynnościowe zaczerwienienie bywa lekceważone. Jakie najczęstsze przyczyny ma czerwona twarz? Jak walczyć z tymi dolegliwościami w sposób skuteczny? Wszelkie zmiany dermatologiczne wymagają różnicowania. Wcale tak nie ma, że jeden obraz jest wystarczająco charakterystyczny, aby mógł być patognomiczny dla jakiegokolwiek schorzenia. 

Stulejka

Stulejka jest zwężeniem napletka prącia. Zapobiega lub hamuje cofnięcie napletka. Może to być normalne do wieku przedszkolnego. Jeżeli jednak napletek nie poluzuje się w trakcie wzrostu, a następnie zwęża się lub powoduje problemy, może być konieczne leczenie. Zwężenie napletka można leczyć maścią kortyzonową, obrzezaniem, czasami na taką chorobę jak stulejka zabieg poszerzenia ujścia napletka jest wystarczający.

Zastosowanie tabletek na trądzik

Nikt nie jest odporny na pojawianie się trądziku, czyli pryszczy będących nieefektownymi zmianami skórnymi. Ta nieprzyjemna wada może być leczona różnymi lekami w formie kremu, maści lub balsamów. Ale często zdarza się, że żaden z powyższych środków nie pomaga. W tym przypadku stosuje się różne tabletki na trądzik.

Skorzystanie z usług depilacji laserowej to bardzo dobry wybór

Skorzystanie z usług depilacji laserowej to bardzo dobry wybór dla wielu osób, jeśli ktoś chce się pozbyć nadmiernego owłosienia z własnego ciała. Oczywiście w takim przypadku należy udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego, w którym realizowane są tego typu usługi i to na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie popularna jest obecnie depilacja laserowa rąk, którą trzeba jednak powtarzać co jakiś czasy, aby uzyskać zadowalające i co najważniejsze trwałe efekty depilacji. Wykorzystywany jest do tego nowoczesny laser, a wiązki światła przenikają wgłąb skóry pacjentów niszcząc nadmiar melaniny w niej zawartej, dzięki czemu owłosienie z rąk znika w bardzo szybkim tempie.

Dieta przy grypie jelitowej

Grypa jelitowa, popularnie zwana także grypą żołądkową, należy do chorób, które przeważnie atakują nas niespodziewanie. Często dolegliwości ze strony układu pokarmowego są bardzo silne i niełatwo jest powrócić do formy sprzed choroby. Zatem co powinniśmy jeść podczas grypy żołądkowej?

Skuteczne sposoby na jędrniejszą, młodziej wyglądającą twarz

Kobiety najczęściej decydują się na odmładzanie twarzy, aby zrekompensować widoczne oznaki starzenia się skóry. Drobne laserowe odmładzanie twarzy to dobry pomysł, jeśli na skórze widoczne są różne defekty, np. płytkie zmarszczki i przebarwienia.Warto jednak wiedzieć, że wszystkie zabiegi odmładzające na twarz pozwalają pozbyć się wielu efektów starzenia się skóry. Jest to najlepszy sposób, jak odmłodzić twarz.

Sprawny manicure hybrydowy – hit, czy kit?

W ostatnich latach nastąpiła mała rewolucja w dziedzinie dbania o paznokcie. Kobiety w pogoni za trwałością i pięknym wyglądem wynajdują coraz to nowsze sposoby upiększania. Takim sposobem odkryty został hybrydowy manicure. Tylko co to jest manicure hybrydowy?