Category Archives: Artykuły

Wazektomia – fakty i mity

Antykoncepcja to temat, który od lat wywołuje wiele emocji oraz wzbudza sporo kontrowersji. Obecnie medycyna zna wiele sposobów na uchronienie się przed nieplanowaną ciąża. Jedną z nich jest wazektomia, metoda przeznaczona dla mężczyzn. Na czym polega? Jakie są jej zalety i wady? O tym poniżej.

Stulejka

Stulejka jest zwężeniem napletka prącia. Zapobiega lub hamuje cofnięcie napletka. Może to być normalne do wieku przedszkolnego. Jeżeli jednak napletek nie poluzuje się w trakcie wzrostu, a następnie zwęża się lub powoduje problemy, może być konieczne leczenie. Zwężenie napletka można leczyć maścią kortyzonową, obrzezaniem, czasami na taką chorobę jak stulejka zabieg poszerzenia ujścia napletka jest wystarczający.

Skorzystanie z usług depilacji laserowej to bardzo dobry wybór

Skorzystanie z usług depilacji laserowej to bardzo dobry wybór dla wielu osób, jeśli ktoś chce się pozbyć nadmiernego owłosienia z własnego ciała. Oczywiście w takim przypadku należy udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego, w którym realizowane są tego typu usługi i to na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie popularna jest obecnie depilacja laserowa rąk, którą trzeba jednak powtarzać co jakiś czasy, aby uzyskać zadowalające i co najważniejsze trwałe efekty depilacji. Wykorzystywany jest do tego nowoczesny laser, a wiązki światła przenikają wgłąb skóry pacjentów niszcząc nadmiar melaniny w niej zawartej, dzięki czemu owłosienie z rąk znika w bardzo szybkim tempie.

Szybki i bezpieczny zabieg

Depilacja laserowa Gdańsk ma to do siebie, że jest ona wykonywana szybko, skutecznie oraz całkowicie bezpiecznie dla pacjentów, nie trzeba się wtedy obawiać o swoje zdrowie, ani o ból, ponieważ się go podczas takiego zabiegu nie doświadczy. Zdecydować można się też na depilację innych części ciała, np. okolic bikini, nóg, czy też po prostu na depilację wąsika, który nie prezentuje się zbyt estetycznie.

Podwyższenie pewności siebie

Osoby zdecydowane na przystąpienie do takiego zabiegu podwyższą znacząco pewność siebie i zapewnią sobie spokój z nadmiernym owłosieniem na rękach na bardzo długi czas. Jest to bardzo ważna kwestia zwłaszcza dla kobiet, które przykuwają do swojego wyglądu bardzo dużą wagę i chcą prezentować się atrakcyjnie przy każdej okazji, a taka depilacja jest im to w stanie zapewnić.

Dieta przy grypie jelitowej

Grypa jelitowa, popularnie zwana także grypą żołądkową, należy do chorób, które przeważnie atakują nas niespodziewanie. Często dolegliwości ze strony układu pokarmowego są bardzo silne i niełatwo jest powrócić do formy sprzed choroby. Zatem co powinniśmy jeść podczas grypy żołądkowej?

Jak (nie)zarazić się grypą żołądkową

Należy mieć świadomość, że grypą żołądkową jest bardzo łatwo się zarazić. Najczęściej możemy zachorować przebywając z chorą osobą w jednym pomieszczeniu, ponieważ rotawirusy, które są odpowiedzialne za powstawanie tej choroby, przenoszą się drogą kropelkową. Jednak nie jest to jedyny możliwy sposób, w jaki możemy zachorować. Powinniśmy pamiętać, iż często do zarażenia się grypą jelitową dochodzi poprzez drogę pokarmową. W tym przypadku powinniśmy pamiętać szczególnie o dokładnym umyciu rąk przed jedzeniem. Również należy zwracać szczególną uwagę na czystość naczyń w restauracji, jeżeli wiemy, iż taki rodzaj choroby panuje w naszym otoczeniu.

Zatem jak już wcześniej wspomniano, grypą żołądkową jest bardzo łatwo się zarazić. Jednak w jaki sposób powinniśmy postępować, jeżeli już dojdzie do zarażenia?

Dieta przy grypie jelitowej

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, iż najważniejsza jest odpowiednia dieta. Jest to tak zwany klucz do sukcesu, ponieważ nieodpowiednia dieta przy grypie żołądkowej może tylko i wyłącznie nasilać nasze dolegliwości. W początkowej fazie choroby jedzenie przy grypie żołądkowej powinno być lekkostrawne. Nie możemy zbyt narażać naszego żołądka na trawienie dużych ilości pokarmów, a przede wszystkim ciężkostrawnych. Jednak często zdarza się, że w pierwszym dniu choroby, jeżeli ma ona bardzo silny przebieg, chory nie jest w stanie nic zjeść. W miarę swoich możliwości powinniśmy pamiętać o systematycznym przyjmowaniu płynów, aby się nie odwodnić.

W drugim dniu choroby często chorzy czują się lepiej, jednak należy pamiętać, iż powinniśmy pilnować swojej diety. Bardzo wielu lekarzy w drugim dniu choroby przy grypie żołądkowej zaleca spożywanie różnego rodzaju kleików. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ podczas grypy żołądkowej błona śluzowa naszego przewodu pokarmowego jest naruszona.

Trzeci dzień choroby to czas, gdy do swojej diety możemy powoli zacząć wprowadzać różnego rodzaju gotowane dania. Nie należy od razu jeść rzeczy ciężkostrawnych, a przede wszystkim smażonych. Doskonałym rozwiązaniem na tym etapie choroby będą łagodne zupy, takie jak kremy z warzyw oraz gotowanego mięsa.

Bardzo wielu pacjentów, którzy cierpią na grypę jelitową, nie ma pojęcia, w jaki sposób skutecznie się wyleczyć. Często wiele osób zapomina o odpowiedniej diecie, z tego powodu bardzo długo próbuje pozbyć się choroby. Istnieje także grupa osób, które gdy tylko poczują się lepiej, powracają do tradycyjnego jedzenia.

Współpraca: blog http://grypazoladkowa.net.pl/

Sprawny manicure hybrydowy – hit, czy kit?

W ostatnich latach nastąpiła mała rewolucja w dziedzinie dbania o paznokcie. Kobiety w pogoni za trwałością i pięknym wyglądem wynajdują coraz to nowsze sposoby upiększania. Takim sposobem odkryty został hybrydowy manicure. Tylko co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to po prostu manicure z wykorzystaniem lakierów hybrydowych. Paznokcie hybrydowe, po takim zabiegu upiększającym mogą przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem. Bowiem efekt może utrzymać się aż do około 3 tygodni! Około, ponieważ wszystko zależy od szybkości rośnięcia paznokcia i zauważalnego przez to późniejszego odrostu. Jednakże skoro jest to tak trwałe to czy hybryda niszczy paznokcie? Zdania są podzielone. Niektórzy po ciągłym używaniu ich zauważyły pogorszenie się stanu paznokci, ale inni twierdzą, że prawidłowo wykonany manicure, a następnie jego zdjęcie, nie niszczy płytki ani skóry wokół. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach został wykonany cały zabieg, przez kogo i od podatności osoby na uszkodzenia paznokci.

Następnie należy odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje manicure hybrydowy. Niestety tutaj też nie można określić jednej ceny. Średnio jest to koszt 150 złotych, ale można znaleźć miejscach gdzie kosmetyczki wykonują go już za 50 złotych. Wszystko oczywiście zależy też od lakierów i wzorów jakie chce się mieć nałożone. Im droższa baza tym i cena usługi wzrośnie.

Czy do tego zabiegu upiększającego trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać? Niekoniecznie. Manicure hybrydowy krok po kroku mieści się w czterech punktach:
1. Zmatowienie płytki paznokcia
2. Przetarcie jej odtłuszczaczem
3. Nałożenie bazy, warstwy lakieru i lakieru nawierzchniowego (każdy z nich trzeba utwierdzić w lampie UV)
4. Ponowne przetarcie odtłuszczaczem.

Ściąganie hybryd również jest proste. Na początku spiłowuje się wierzchnią warstwę hybrydy. Zamoczony w płynie do zdejmowania hybryd wacik kładzie się na paznokieć i owija folią aluminiową. Po mniej więcej 15 minutach można zabrać się za zdejmowanie lakieru który powinien schodzić z paznokcia płatami lub kawałkami. Nie wolno zrywać go na siłę bo tylko zniszczy się płytkę!

Zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?

Nieodpowiednie nawilżanie skóry, palenie papierosów czy spożywanie małej ilości płynów to tylko kilka z głównych przyczyn powstawania zmarszczek na naszej skórze. Zazwyczaj najwcześniej pojawiają się zmarszczki na czole. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w mimice naszej twarzy. Czoło marszczymy w dni słoneczne, a także wielokrotnie reagując na jedzone kwaśne potrawy.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Rozwój medycyny sprawił, że na rynku dostępnych jest wiele metod na usuwanie zmarszczek. Rekordy popularności w ostatnim czasie bije laser na zmarszczki, który wykonać można już w co drugim gabinecie kosmetycznym wyposażonym w sprzęt do redukcji zmarszczek. W zależności od naszego progu bólu możemy zdecydować się na usuwanie zmarszczek laserem podczas znieczulenia miejscowego. Laser powoduje w głębi skóry mikrourazy, motywując zdrową skórę do szybszej regeneracji. To właśnie na tym polega cała istota zabiegów laserowych. Należy wiedzieć również o tym, że wiązka światła wypuszczanego przez laser nie ma złego wpływu na cerę zewnętrzną, działa ona jedynie wewnątrz.

Kosmetyki na zmarszczki 

Oprócz metod mechanicznych możliwe są również zabiegi z wykorzystaniem środków kosmetycznych. Jednym z popularniejszych jest kwas hialuronowy, z którego korzysta się w różnych celach. Zdaniem kosmetologów usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym świetnie sprawdza się u osób młodszych, gdzie wysuszone fałdy skóry nie są jeszcze tak widoczne. Niekiedy do osiągnięcia pełnego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów z udziałem tego kwasu.

Dodatkowo zabiegi kosmetyczne na zmarszczki nie u każdego pacjenta powodują takie same skutki. Dlatego przed przystąpieniem do jakiejkolwiek z metod warto umówić się na rozmowę kontrolną. Podczas niej kosmetolog będzie w stanie oszacować nasze zmiany skórne i zaproponować najlepszą formę ich usuwania. Warto wiedzieć także o tym, że niektórzy ludzie źle oddziałują na podawany im kwas hialuronowy. Wobec tego lepiej nie dopuszczać do sytuacji, po których to nasza skóra będzie czerwona i napuchnięta.

Jak przytyć w biuście?

Jak wszyscy wiemy, bardzo trudno jest utyć w konkretnym miejscu. Jeśli już tyjemy, dzieje się tak na całym ciele – oczywiście, niektóre części ciała nabierają „kształtu” szybciej, niż inne, jednak zazwyczaj są to te obszary, które najchętniej zatrzymalibyśmy szczupłe. Większość kobiet marzy o utyciu tylko w biuście – w ten sposób powiększyłby się on naturalnie, bez ingerencji chirurga. Czy to jednak możliwe? Czy można nabrać masy w biuście pozostając nadal smukłą, seksowną kobietą? Wybierz idealny krem do biustu!

Ćwiczenia przede wszystkim

Zamiast objadać się i oczekiwać na efekty, lepiej zażyć odrobiny ruchu! Istnieje masa ćwiczeń, które sprzyjają powiększaniu biustu – są to między innymi pompki, ćwiczenia z hantlami lub dowolnym obciążeniem (może to być nawet butelka wody). Oczywiście ćwiczenia nie sprawią, że tkanka tłuszczowa, z której składają się piersi się rozrośnie, natomiast mogą spowodować, że biust powiększy się optycznie. Ponadto nasze piersi staną się bardziej jędrne, a i inne partie ciała zyskają na regularnym treningu. Owa regularność jest bardzo istotna, podobnie jak cierpliwość – efekty nie przyjdą od razu, potrzeba czasu, by zauważyć różnicę. Taka sama sytuacja jest w przypadku kremów na powiększanie miseczki A. Wysiłek się jednak opłaca – wszak ćwiczenia nic nas nie kosztują, są na pewno zdrowsze ingerencja w nasz organizm, poprzez operację piersi.

Masaże i kosmetyki

Dla szybszych i bardziej zauważalnych efektów można również stosować masaże piersi. Okrężne, uciskowe ruchy dłoni mogą sprzyjać ujędrnieniu biustu, a to sprawi, że powiększy się on optycznie  – nie będzie także opadał. Do codziennych masaży można włączyć również specjalistyczne kremy ujędrniające (np. marki Frashe), które wspomogą ten proces. Są one bezpieczne dla naszego organizmu i w przeciwieństwie do ćwiczeń, ich stosowanie nie będzie miało dla nas skutków ubocznych (w postaci zakwasów, czy bólu, w przypadku nieumiejętnego masażu). Zaletą kremów tego typu jest również to, że są łatwe w użyciu, nie zajmuje to dużo czasu, co jest istotne dla osób zabieganych i liczących na szybki efekt. Jest to o wiele zdrowsza i bezpieczniejsza alternatywa dla operacji plastycznych, a przy okazji o wiele tańsza.

Skuteczne leczenie trądziku różowatego

                  Trądzik różowaty to niepożądane zmiany na skórze, które objawiają się w postaci krostek, bruzd i zaczerwienień. Często problem ten dotyczy obu płci, w różnym wieku. Nie jest regułą to, iż trądzik różowaty pojawia się jedynie u osób w wielu dojrzewania. Gdyż może on występować także u osób starszych. Zaczerwieniona twarz, szczególnie u kobiety, może powodować obniżenie poczucia własnej wartości. Gdyż często zdarza się tak, iż nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie zatuszować zaczerwienienia na twarzy. Zaczerwienienie na twarzy powoduje również, iż nasza skóra traci blask i witalność.

Trądzik różowaty objawy

               Objawów trądziku różowatego jest wiele. A należą do nich między innymi: pojawianie się krostek, zaczerwienienie na twarzy, pojawianie się naczynek na twarzy. Aczkolwiek jednym z pierwszych i najbardziej istotnych objawów jest zauważalność na nietolerowanie większości kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Natomiast wykwity na podłożu rumienia pojawiają się w późniejszym stadium choroby, wtedy odczuwalne jest pieczenie skóry.

Trądzik różowaty jak leczyć 

                Zaczerwieniona skóra twarzy wymaga radykalnych środków leczenia. Leczenie trądziku polega na leczeniu miejscowym, które obejmuje stosowanie maści, kremów, jak również areozoli zawierających różnego rodzaju antybiotyki. Leczenie ogólnoustrojowe ma na celu zlikwidowanie przypuszczalnej przyczyny trądziku. Stosuje się również stosowanie doustnie antybiotyków. Natomiast, gdy krosty są już tak bardzo liczne, to podaje się wtedy witaminę A. Jest to skuteczny lek, natomiast powoduje on uszkodzenie płodu, więc nie jest zalecany dla kobiet w ciąży. Aczkolwiek w większości przypadków same kremu nie zawsze dadzą oczekiwane efekty. Skuteczne leczenie trądziku różowatego wymaga zastosowania jednego z następujących zabiegów:

 – dermabrazja, która polega na mechanicznym ścieraniu naskórka powodując, iż skóra staje się gładka, a zaczerwienienie znika

– laseroterapia, która polega na użyciu wiązki lasera, zabieg ten jest w pełni bezpieczny i skuteczny

Jak pozbyć się tłustej cery?

Skóra tłusta jest wynikiem nadprodukcji łoju z gruczołów łojowych. Te gruczoły znajdują się pod powierzchnią skóry. Sebum to olejowa substancja wytworzona z tłuszczów. Sebum pomaga chronić i nawilżać skórę, jednak zbyt duża jego ilość może prowadzić do powstawania tłustej skóry, co z kolei prowadzi do zatkanych porów i trądziku. Genetyka, zmiany hormonalne, a nawet stres może zwiększyć produkcję łoju. Skóra tłusta i trądzik są trudne do leczenia. Mimo to, domowe środki zaradcze często zmniejszają objawy bez stosowania leków na receptę. Poniżej dowiesz się, czy krem na trądzik Sevolium okaże się skuteczny.

Jak pozbyć się tłustej cery?

Jeśli skóra jest tłusta, należy umyć twarz dwa razy dziennie. Ponadto trzeba unikać zapachowych mydeł lub detergentów. Stosować tylko delikatne środki myjące.

Gliny kosmetyczne, zwane także glinami leczniczymi, służą do wchłaniania oleju ze skóry i leczenia wielu stanów chorobowych skóry. Francuska glina zielona jest popularnym środkiem do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, ponieważ jest bardzo chłonna. Francuska zielona glina jest w proszku. Aby zrobić maseczkę z francuskiej gliny:

 • Dodać filtrowaną wodę do około łyżeczki gliny, aż powstanie konsystencja budyniu.
  Nanieść mieszaninę gliny na twarz i pozostawić ją do wyschnięcia.
  Usunąć glinkę ciepłą wodą i osuszyć.

Maski gliniane są dużo łagodniejsze dla skóry niż maseczki dostępne w sklepach.

Mąka (płatki owsiane) owsiana pomaga złagodzić stan zapalony skóry i wchłonąć nadmiar oleju. Pomaga również złuszczać martwą skórę. Mąka owsiana, stosowana w maskach na twarz, jest zazwyczaj zmielona. Może być łączona z jogurtem, miodem lub puree, takimi jak banany, jabłka czy papaja. Aby użyć płatków owsianych na twarzy:

 • Połączyć 1/2 szklanki owsa z gorącą wodą, aby utworzyć pastę.
  Wymieszać z 1 łyżką miodu.
  Masaż owsianką wykonywać przez około trzy minuty. Spłukać ciepłą wodą i osuszyć.
  Alternatywnie, nałożyć masę mąki owsianej na twarz i pozostawić ją na 10-15 minut. Spłukać ciepłą wodą i osuszyć.

Dobry krem na trądzik skuteczny w pozbyciu się tłustej cery powinien zawierać naturalne ekstrakty z ziół, dzięki czemu osiągany jest efekt oczyszczenia bez skutków ubocznych. Jedną z takich roślin jest lukrecja, która posiada działanie łagodzące, niwelujące stany zapalne oraz normujące wydzielanie łoju. W kremie Sevolium znajduje się lukrecja oraz inne zioła, więc warto zaopatrzyć się w ten produkt.

Pomimo tego, że użycie oleju do tłustej skóry wydaje się bezproduktywne, olej jojoba jest lekarstwem na leczenie skóry tłustej, trądziku i innych problemów ze skórą. Uważa się, że jojoba naśladuje skórę, aby „oszołomić” gruczoły łojowe i dzięki czemu wytwarzają mniej sebum, utrzymując poziom oleju w równowadze. Wystarczy użyć dwa razy w tygodniu aby pomogło uzdrowić zmiany skórne i łagodny trądzik.

Gdzie dodawać czarnuszkę siewną?

Czarnuszka siewna to obecnie bardzo znane zioło, które ma wiele właściwości prozdrowotnych. Dlatego też wiele osób decyduje się na spożywanie jej codziennie. W jaki sposób można to zrobić i do czego dodawać czarnuszkę siewną zawartą w Hepa Vitale – zioła wspomagające wątrobę?

Czarnuszkę siewną można jeść na różne sposoby. Najczęściej jednak stosuje się ją w formie przyprawy. Wiele osób zastępuje mieloną czarnuszką mielony czarny pieprz. Stosuje się ją dokładnie tak samo, jak tę przyprawę. To znaczy, że czarnuszkę można dodawać do kanapek, zup i sałatek. Całymi ziarnami czarnuszki można posypywać wytrawne wypieki z mąki pszennej. Dzięki takiemu działaniu poprawia się ich smak. Czarnuszka bywa często jednym ze składników w mieszankach przypraw kuchni indyjskiej. Sprawdź również, czy w ciąży można pić zioła na wątrobę.

Czarnuszkę można również zażywać w formie naparu. W tym celu należy zmielone ziarna zalać wrzącą wodą. Parzenie zajmuje około dwudziestu minut. Znanym sposobem spożywania czarnuszki jest stosowanie oleju. Można dodawać go do różnych napojów, trzeba jednak pamiętać, by były one chłodne. Sam olej z czarnuszki również powinien być tłoczony na zimno, by nie utracić cennych kwasów tłuszczowych.

Czarnuszka jest obecnie tak chętnie stosowana, ponieważ posiada szereg zdrowotnych właściwości. Spowalnia procesy starzenia się organizmu i zapobiega wielu chorobom, takim jak cukrzyca czy osteoporoza. Kwasy tłuszczowe zawarte w czarnuszce wzmacniają również układ nerwowy. To pozwala często na uniknięcie takich schorzeń jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

Czarnuszka siewna może być często również jednym ze składników mieszanek ziołowych, działających zdrowotnie na różne narządy. W przypadku preparatu Hepa Vitale czarnuszka przede wszystkim działa osłonowo na wątrobę. W skład tego produktu wchodzi również ostropest plamisty oraz babka płesznik. Te zioła działają regenerująco na wątrobę, dlatego też warto go stosować wtedy gdy ten organ nie funkcjonuje prawidłowo. Zatrucie wątroby może dawać takie objawy jak przewlekłe zmęczenie czy bóle głowy. Dlatego w przypadku takich dolegliwości warto jest zastosować ten preparat.