Jak wyleczyć hemoroidy?

Hemoroidy to obrzęk i zapalenie naczyń krwionośnych w okolicy odbytu. Jest to spowodowane zwiększonym naciskiem w okolicy miednicy i odbytu. Przewlekłe zaparcia lub biegunka są częstymi przyczynami hemoroidów. Kobiety w późnych etapach ciąży są również podatne, podobnie jak osoby z nadwagą. Stosunek analny może czasem powodować hemoroidy. Wewnętrzne hemoroidy: występują wewnątrz odbytnicy. Jeśli są wystarczająco duże, lub wystarczająco blisko odbytu, mogą wybrzuszać się podczas ruchu jelit. Zewnętrzne hemoroidy: występują w okolicach otworu odbytu. Jeśli są silnie podrażnione i tworzą się skrzepy pod skórą, może powstać twardy guzek krwawniczy. 

Jak wyleczyć hemoroidy?

Istnieje kilka naturalnych środków domowych, na przykład ciepłe kąpiele, zmiany żywieniowe, zmiękczanie stolca i ćwiczenia, które wspierają leczenie hemoroidów. Produkty farmaceutyczne mogą przynieść ulgę w dolegliwościach, jakie powodują nabrzmiałe guzki. Można zaopatrzyć się w czopki, maść, tabletki. Jednak nie można obejść się bez pomocy ziół, które ułatwiają trawienie, perystaltykę jelit i prawidłowe wypróżnienie.

Istnieją różne skuteczne mieszanki ziołowe lub pojedyncze naturalne zioła w postaci suszu lub herbatki ekspresowej, trzeba wiedzieć, które są akurat najbardziej odpowiednie przy stanach zapalnych odbytu czyli hemoroidach. Obecnie dostępna jest na rynku mieszanka o nazwie Procto Vitale wpływająca oczyszczająco na jelita i wspierająca przemianę materii a tym samym ułatwiająca wypróżnianie. Zaparcia są głównym powodem pojawianie się hemoroidów.

Leczenie zewnętrznych hemoroidów zazwyczaj odnosi się do kwestii higienicznych, gdzie obrzmiałe guzki krwawnicze utrudniają prawidłowe oczyszczenie obszaru odbytu. Wiele kremów, maści i czopków złagodzi objawy, ale może przy okazji spowodować nadwrażliwość delikatnej skóry wokół odbytu. Ziołowe sposoby nie niosą za sobą takich efektów ubocznych. Należy zawsze pamiętać o prawidłowej pielęgnacji miejsc okołoodbytniczych i używać delikatnych tkanin do wysuszenia tych okolic aby nie doprowadzić do podrażnienia.

Większość wewnętrznych hemoroidów może być wepchnięta z powrotem do odbytu, ale wykonuje to lekarz. Jeśli hemoroidy pozostają nabrzmiałe i uwięzione na zewnątrz odbytu a przy tym nie są leczone, tkanka hemoroidalna może nie otrzymać wystarczającej ilości krwi i zostaje zainfekowana. W takich sytuacjach może być konieczne przeprowadzenie operacji w celu rozwiązania problemu.

Jak wyleczyć hemoroidy?
5 (100%) 1 głos(ów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28 − 27 =