Jak zlikwidować cellulit na pośladkach i udach?

Cellulit na pośladkach i udach to problem, który trudno jest usunąć w krótkim czasie. Zazwyczaj pomarańczowa skórka jest konsekwencją mało aktywnego trybu życia oraz spożywania niezbyt zdrowych produktów. Jak zlikwidować cellulit na pośladkach i udach?

Cellulit na pośladkach i udach może pojawić się, jeśli dana osoba często spożywa tłuste produkty. Również pokarmy pełne cukru i soli mogą sprawić, że dojdzie do zatrzymania wody w organizmie, przez co na skórze zaczną być widoczne obrzęki i nierówności. Dlatego też aby pozbyć się cellulitu niezbędna jest zmiana codziennego menu. Wprowadzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców oraz picie dużej ilości wody powinno sprawić, że tak zwany cellulit wodny znacznie się zmniejszy. Oprócz zmiany diety można zastosować również odpowiednie napary ziołowe. Wiele ziół ma działanie moczopędne. W przypadku cellulitu wodnego zalecana jest pokrzywa, która wpływa dobroczynnie na cały organizm. Również napar z natki pietruszki może pomóc w usunięciu nadmiaru wody z organizmu.

W zlikwidowaniu cellulitu mogą pomóc również zabiegi kosmetyczne. Obecnie coraz częściej do rozbijania cellulitu używa się ultradźwięków. Choć efekty rzeczywiście są bardzo dobre, to jednak ta metoda nie może zastąpić wyżej opisanych działań. W innym przypadku konieczne byłoby stałe powtarzanie zabiegu, co nie byłoby zbyt korzystne dla zdrowia. Specjalna pielęgnacja skóry z cellulitem jest możliwa również w domu. Można to robić między innymi przy pomocy kremu Vialise. Zawiera on ekstrakty roślinne, które wspomagają spalanie tłuszczu, co przyspiesza redukcję cellulitu. Sięgnij po Vialise!

Oprócz zastosowania odpowiedniej diety cellulit można usunąć także poprzez odpowiednie ćwiczenia. W przypadku cellulitu na pośladkach i udach najczęściej polecanym ćwiczeniem są przysiady. Można również skorzystać z aerobiku. Oprócz ćwiczeń skierowanych tylko na pośladki i uda dobrze jest zdecydować się także na bardziej ogólną aktywność fizyczną. Cellulit może bowiem pojawiać się na różnych częściach ciała, dlatego warto zapobiegać mu zawczasu.

oceń tę poradę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2