Co należy wiedzieć o implantach zębowych?

kobieta z implantem

Implanty zębowe to wynalazek XX wieku. Pierwsze z nich powstały w Szwecji, ale w niedługim czasie rozprzestrzeniły się po całym świecie. Implanty zębowe to wynalazek, który z pewnością polepszył jakość życia wielu osób.

Czym są implanty zębowe?

Implanty bowiem stosuje się w celu uzupełnienia braku zęba w jamie ustnej. Implant zęba to nic innego, jak sztuczny korzeń, który na ogól wykonany jest z tytanu, choć obecnie zdarzają się też elementy wykonane ceramiczne, tzw. implanty cyrkonowe.

Implanty zębów wyglądem i strukturą przypominają naturalne uzębienie, a dzięki nowatorskiej technologii, wszczepianie ich w jamie ustnej jest coraz łatwiejsze. Implanty są popularne i pomagają wielu osobom w powrocie do estetycznego wyglądu jamy ustnej.

Jaka jest cena implantów zębowych?

Cena implantu jest zależna od jego jakości oraz materiału z jakiego został wykonany. To ile kosztuje implant zęba zależy również od kliniki stomatologicznej, którą wybierzemy.

Ile kosztuje implant zęba?

Implanty nie należą do najtańszych inwestycji, jednak wiele osób twierdzi, że jest to opłacalny zabieg. Cena zaczyna się od około 3000 złotych i jest zależna od wielu czynników. W niektórych przypadkach możemy zapłacić za zęby o wiele więcej. Niektórzy uważają, że dobrym pomysłem jest wyjazd za granicę – po to aby szukać zabiegów dostępnych w niższych cenach. Warto jednak poszukać także podobnych rozwiązań w naszym kraju, czego interesującym przykładem jest K2Dental implanty Gdańsk.

Rodzaje implantów zębowych

Rodzaje implantów, które zastosuje lekarz zależą od indywidualnych preferencji, dlatego przed zabiegiem trzeba się szczegółowo przebadać, wykonując chociażby zdjęcie pantomograficzne.

Implant zębowy jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych, którzy chcą znowu wyglądać dobrze oraz mieć zdrowe uzębienie.

Najpopularniejszymi implantami są korzenie tytanowe. Są one sprawdzonym sposobem na zastąpienie ubytku zębowego. Tytan jest wytrzymały i niemal niezniszczalny. Drugim rodzajem implantu, jest ten wykonany z tlenku cyrkonu – cyrkonowy. Nazywamy go tez implantem ceramicznym. Jest on podobny do naturalnej kości zębowej. Implant zębowy wykonany z cyrkonu jest tez bardzo dobrze tolerowany przez organizm oraz ładnie się prezentuje. Cyrkon jest odporny na ścieranie oraz nie reaguje na zmiany temperatury w jamie ustnej.

Implanty zębów. Jak wygląda zabieg?

Zabieg wszczepiania implantu nie należy do bardzo długich. Trwa zazwyczaj od 30 do 120 minut. Zabieg składa się z 3 części:

 • wszczepianie implantu,
 • wkręcanie śruby gojącej,
 • zamocowanie sztucznego zęba.

Po przeprowadzony zabiegu zaleca się chronienie jamy ustnej, ograniczenie ciepłych posiłków oraz uprawiania sportu przez okres kilku dni. Dobrze jest tez przykładać coś zimnego, bezpośrednio po zabiegu.

Dla kogo są implanty zębowe?

Implanty zębowe są dostępne praktycznie dla wszystkich, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Dlatego ważne jest aby przed zabiegiem poradzić się lekarza i wykonać potrzebne badania. Po takich działaniach dowiemy się czy można dany zabieg przeprowadzić.

Implant zęba niezastąpionym ratunkiem dla wielu osób!

Istotne jest, że wszczepione implanty z powodzeniem zastępują braki w naturalnym uzębieniu. Ponadto są trwałe i posiadają wieloletnią gwarancję! Dbanie o implant przypomina dbanie o naturalne uzębienie. Po wszczepieniu należy wykonywać okresowe przeglądy oraz utrzymywać czystość zębów.

Co należy wiedzieć o implantach zębowych?
5 (100%) 1 głos(ów)

3 Responses to Co należy wiedzieć o implantach zębowych?

 1. Maniek89 pisze:

  A ile kosztuje zrobienie tego calego zdjęcia pantomograficznego? Przydalby mi sie zrobienie takiego implanta zębów, ale to jest zdecydowanie sprawa wymagajaca opracowania budzetu i rozeznania sie co i jak jednak.

 2. Ebi1978PL pisze:

  Ja juz nosze tytanowy implant zeba i to o wiele lepsze wyjscie niz cyrkoniowe. Wersja z tytanu jest o wiele trwalsza.

 3. maciek44gda pisze:

  Mi implanty robil dr Krupski i jestem bardzo zadowolony, proteza trzyma sie ładnie i nie wyroznia sie od innych zebów. Implanty to nie jest tania zabawa, ale moim zdaniem warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 1 =