Popularne metody usuwania zmarszczek

Kwas hialuronowy - botoks

Pojawienie się zmarszczek to naturalna konsekwencja starzenia się skóry. Tkanka łączna zaczyna tracić włókna kolagenowe i wtedy mogą pojawić się już pierwsze zmarszczki. Zaczyna ubywać kolagenu i elastyny które odpowiadają za gęstość i jędrność skóry. Proces ten rozpoczyna się u niektórych kobiet już około 20 roku życia. Pielęgnacja i zdrowy tryb życia mogą spowolnić ten proces ale go nie zatrzymają. Istnieją inne skuteczne sposoby na pozbycie się zmarszczek, na przykład popularne wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – czy skuteczny?

Wypełnianie kwasem hialuronowymWypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym, bruzd nosowo-wargowych czy czoła jest zabiegiem coraz bardziej popularnym wśród kobiet, które pragną zachować młody wygląd. Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym sprawi, że nasz uśmiech odzyska młodzieńczą energię. Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry który odpowiada za poziom nawilżenia i jędrności. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym skutecznie uzupełnia jego niedobór, nawilża skórę i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można zastosować na okolice doliny łez, bruzd nosowo-wargowych, czoła i kurze łapki.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga próby uczuleniowej przed zabiegiem, gdyż jest preparatem syntetycznym, czyli zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Kwas hialuronowy na zmarszczki nie jest wskazany dla kobiet które są w ciąży, karmią piersią, mają aktywną opryszczkę lub inne stany zapalne skóry.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu implantu zawierającego kwas hialuronowy który likwiduje fałdy skórne nadając promienny i zdrowy wygląd twarz. Podczas zabiegu obszar zabiegowy jest wcześniej znieczulony za pomocą kremu. Należy pamiętać, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to wchłanianie go tylko przez tkanki ciała, więc nie jest mi składowane. Implanty skórne pozwalają na uzupełnienie przestrzeni w tkankach i aplikowane są w obrębie skóry lub tkanki podskórnej, aby uzupełnić pokłady kolagenu i substancji podporowych. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym odbywa się przy użyciu bardzo cienkiej igły, aby zmniejszyć ból. Efekty widoczne są natychmiast i nie powodują wyłączenia pacjenta z życia codziennego. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia i nagrzewania (na przykład solarium lub sauna).

Wypełnianie zmarszczek botoksem – alternatywa dla kwasu hialuronowego?

Wypełnianie zmarszczek botoksem jest równie skuteczne i również cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Toksyna botulinowa skutecznie działa na zmarszczki mimiczne, wygładza je przez blokowanie poszczególnych nerwów tkanek. Zabieg wykonany przez eksperta jest w zupełności bezpieczny, a efekt długotrwały. Działanie botoksu jest widoczne po 3-7 dniach i utrzymuje się kilka miesięcy (zwykle od trzech do sześciu). Botoks na zmarszczki nie powinien być zastosowany, jeśli u klientki występuje alergia na toksynę botulinową typu A, rozległe uszkodzenie skóry, choroby płytki nerwowo mięśniowej, przyjmowania antybiotyków aminoglikozydowy, kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z botoksu na zmarszczki lub wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zawsze należy to skonsultować z dermatologiem, gdyż tylko specjalista może poinformować pacjenta o ewentualnych zagrożeniach i przeciwwskazaniach.

Popularne metody usuwania zmarszczek
5 (100%) 1 głos(ów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 2