Skuteczne leczenie trądziku różowatego

                  Trądzik różowaty to niepożądane zmiany na skórze, które objawiają się w postaci krostek, bruzd i zaczerwienień. Często problem ten dotyczy obu płci, w różnym wieku. Nie jest regułą to, iż trądzik różowaty pojawia się jedynie u osób w wielu dojrzewania. Gdyż może on występować także u osób starszych. Zaczerwieniona twarz, szczególnie u kobiety, może powodować obniżenie poczucia własnej wartości. Gdyż często zdarza się tak, iż nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie zatuszować zaczerwienienia na twarzy. Zaczerwienienie na twarzy powoduje również, iż nasza skóra traci blask i witalność.

Trądzik różowaty objawy

               Objawów trądziku różowatego jest wiele. A należą do nich między innymi: pojawianie się krostek, zaczerwienienie na twarzy, pojawianie się naczynek na twarzy. Aczkolwiek jednym z pierwszych i najbardziej istotnych objawów jest zauważalność na nietolerowanie większości kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Natomiast wykwity na podłożu rumienia pojawiają się w późniejszym stadium choroby, wtedy odczuwalne jest pieczenie skóry.

Trądzik różowaty jak leczyć 

                Zaczerwieniona skóra twarzy wymaga radykalnych środków leczenia. Leczenie trądziku polega na leczeniu miejscowym, które obejmuje stosowanie maści, kremów, jak również areozoli zawierających różnego rodzaju antybiotyki. Leczenie ogólnoustrojowe ma na celu zlikwidowanie przypuszczalnej przyczyny trądziku. Stosuje się również stosowanie doustnie antybiotyków. Natomiast, gdy krosty są już tak bardzo liczne, to podaje się wtedy witaminę A. Jest to skuteczny lek, natomiast powoduje on uszkodzenie płodu, więc nie jest zalecany dla kobiet w ciąży. Aczkolwiek w większości przypadków same kremu nie zawsze dadzą oczekiwane efekty. Skuteczne leczenie trądziku różowatego wymaga zastosowania jednego z następujących zabiegów:

 – dermabrazja, która polega na mechanicznym ścieraniu naskórka powodując, iż skóra staje się gładka, a zaczerwienienie znika

– laseroterapia, która polega na użyciu wiązki lasera, zabieg ten jest w pełni bezpieczny i skuteczny

Skuteczne leczenie trądziku różowatego
5 (100%) 1 głos(ów)

3 Responses to Skuteczne leczenie trądziku różowatego

  1. Julka pisze:

    Ja skorzystałam z zabiegu dermabrazji na mój trądzik i bardzo polecam ten zabieg.

  2. Kasia pisze:

    Polecam zabieg laserowy na trądzik, w moim przypadku pomogło a miałam bardzo dużo zaczerwień.

  3. Aleksandra pisze:

    Ja skorzystałam z zabiegu laserowego, by pozbyć się trądziku. Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =