Skuteczne sposoby na usuwanie blizn po zabiegach chirurgicznych

Posiadamy blizny na naszym ciele z wielu powodów. Czasami są one pozostałościami po wypadkach i niefortunnych zdarzeniach, a czasami śladami po przebytych zabiegach i operacjach. Niemniej jednak, bez względu na przyczynę powstania Twoich blizn istnieją sposoby na ich usunięcie.

Niektórzy w celu zniwelowania blizn zalecają maści oraz kremy. Niemniej jednak, takie rozwiązanie oznacza długoterminową walkę i to bez gwarancji na odniesienie sukcesu. Ponadto, tego typu rozwiązania są bardzo drogie. Przykładowo, fachowa maść na blizny pooperacyjne potrafi kosztować tyle, że za kilka jej tubek można byłoby uzbierać środki potrzebne na usuwanie blizn laserem.

Czy jednak taka terapia przyniesie oczekiwane skutki? Oczywiście, że tak! Otóż laserowe usuwanie blizn ‚uratowało skórę’ już tysiącom ludzi, którzy borykali się z tym nieprzyjemnym problemem.

Jakie konkretne zabiegi laserowe są szczególnie godne polecenia? Jednym z najlepszych rozwiązań jest laser Palomar Emerge. Wnika on na głębokość około 1,5 milimetra wgłąb skóry. Laser dokonuje tam zniszczeń szpecącej tkanki zmuszając ją do prawidłowej odbudowy.

Kolejny warty omówienia laser na blizny to Harmony XL pro NIR. Emituje on światło, któremu jest blisko do podczerwieni. Powoduje ono skurcz włókien kolagenowych, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do ich odbudowy, a tym samym do zmniejszenia blizn.

Świetnym sposobem na usuwanie blizn jest także urządzenie o nazwie Surgen. Co prawda nie działa ono na zasadzie laseru, niemniej jednak jest ono równie skuteczne. Do usuwania blizn wykorzystuje ono energię elektryczną oraz fale radiowe. Głowica urządzenia wyposażona jest w igiełki, które stymulują skórę w miejscu szpecącej blizny pobudzają ją do regeneracji.

Jeśli jednak zaczniesz zapoznawać się z ofertą klinik oferujących laserowe usuwanie blizn cena może Cię zaskoczyć. Rzeczywiście są to drogie zabiegi, niemniej jednak ich skuteczność przyćmiewa wszelkie potencjalne niedogodności związane z kosztami.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniu skutecznego zabiegu!

Skuteczne sposoby na usuwanie blizn po zabiegach chirurgicznych
5 (100%) 1 głos(ów)

4 Responses to Skuteczne sposoby na usuwanie blizn po zabiegach chirurgicznych

 1. sisif12 pisze:

  Ja miałem paskudną bliznę po usunięciu wyrostka robaczkowego. Koleżanka poleciła mi klinikę medycyny estetycznej w Gdańsku clinica cosmetologica. Miałem tam wykonane klika zabiegów Laserem Palomar Emerge i to wystarczyło aby blizna po operacji znacznie się wchłonęła 🙂

 2. rerenE pisze:

  Tak nie ma co się zastanawiać.. Aby skutecznie usunąć blizny po zabiegach chirurgicznych trzeba wybrać się na specjalistyczny zabieg. Kiedyś dałam się namówić na kremy, których zadaniem było „rozpuścić” bliznę, ale efekt był naprawdę marny;/

 3. EsaA pisze:

  Heh w internecie wszyscy piszą, że kremy będą działać jeśli blizny są świeże, ale prawda jest taka, że takie kremy niezależnie od tego czy blizna jest świeża czy stara po prostu nie działają. Teraz jest tyle sposobów na laserowe usuwanie blizn, że nie ma co się bawić w jakieś tam kremy :d

 4. Ulta120 pisze:

  kilka lat temu miałam wypadek na rowerze. Upadając wpadłam ręką na rozbitą butelkę. Krew tryskała strumieniami. Blizna została straszna. Testowałam różne kremy i niby jakieś efekty dawały. Koleżanki pokazały mi efekty laserowego usuwania blizn w profesjonalnych salonach. Jedna z nich miała podobną bliznę do mojej, a teraz praktycznie jej nie widać. Więc myślę, że więcej kasy wydajemy na te wszystkie kremy a wystarczy zapłacić raz a porządnie za kilka zabiegów i problem się rozwiązuje:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 55 = 65