Zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?

Nieodpowiednie nawilżanie skóry, palenie papierosów czy spożywanie małej ilości płynów to tylko kilka z głównych przyczyn powstawania zmarszczek na naszej skórze. Zazwyczaj najwcześniej pojawiają się zmarszczki na czole. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w mimice naszej twarzy. Czoło marszczymy w dni słoneczne, a także wielokrotnie reagując na jedzone kwaśne potrawy.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Rozwój medycyny sprawił, że na rynku dostępnych jest wiele metod na usuwanie zmarszczek. Rekordy popularności w ostatnim czasie bije laser na zmarszczki, który wykonać można już w co drugim gabinecie kosmetycznym wyposażonym w sprzęt do redukcji zmarszczek. W zależności od naszego progu bólu możemy zdecydować się na usuwanie zmarszczek laserem podczas znieczulenia miejscowego. Laser powoduje w głębi skóry mikrourazy, motywując zdrową skórę do szybszej regeneracji. To właśnie na tym polega cała istota zabiegów laserowych. Należy wiedzieć również o tym, że wiązka światła wypuszczanego przez laser nie ma złego wpływu na cerę zewnętrzną, działa ona jedynie wewnątrz.

Kosmetyki na zmarszczki 

Oprócz metod mechanicznych możliwe są również zabiegi z wykorzystaniem środków kosmetycznych. Jednym z popularniejszych jest kwas hialuronowy, z którego korzysta się w różnych celach. Zdaniem kosmetologów usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym świetnie sprawdza się u osób młodszych, gdzie wysuszone fałdy skóry nie są jeszcze tak widoczne. Niekiedy do osiągnięcia pełnego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów z udziałem tego kwasu.

Dodatkowo zabiegi kosmetyczne na zmarszczki nie u każdego pacjenta powodują takie same skutki. Dlatego przed przystąpieniem do jakiejkolwiek z metod warto umówić się na rozmowę kontrolną. Podczas niej kosmetolog będzie w stanie oszacować nasze zmiany skórne i zaproponować najlepszą formę ich usuwania. Warto wiedzieć także o tym, że niektórzy ludzie źle oddziałują na podawany im kwas hialuronowy. Wobec tego lepiej nie dopuszczać do sytuacji, po których to nasza skóra będzie czerwona i napuchnięta.

Zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?
5 (100%) 1 głos(ów)

4 Responses to Zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?

  1. kamila pisze:

    Na zmarszczki polecam lifting, oczywiście mało rozwinięte zmarszczki można spróbować zwalczyć specjalnymi kremami na zmarszczki.

  2. Natalia pisze:

    Moim zdaniem dobrym sposobem na zmarszczki są zabiegi laserowe, moja mama skorzystała z tej usługi i efekty po zabiegu są zauważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1