Co zrobić z cellulitem na nogach?

     Cellulit to bardzo częsty problem dotykający kobiety. Obecność cellulitu jest powodem odczuwania dużego dyskomfortu. Cellulit jest rezultatem nieprawidłowego funkcjonowania tkanki znajdującej się pod skórą. W wyników obecności wielu czynników dochodzi do powstania zaburzeń mikrokrążenia. W związku z tym obecne w organizmie niebezpieczne, toksyczne substancje oraz szkodliwe składniki przemiany materii nie ulegają wydaleniu, w skutek czego przedostają się one do komórek tłuszczowych. W takiej sytuacji może dojść nawet do 10-krotnego powiększenia ich objętości. Działanie to doprowadza do aktywowania się na skórze licznych guzków oraz zgrubień. Dochodzi do powstania na skórze tak zwanej skórki pomarańczowej. Wśród czynników, które mają wpływ na powstanie cellulitu wymienia się niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Ostatnie z wymienionych wynika z zwiększonego poziomu estrogenu, który w rezultacie doprowadza do zmniejszonej szczelności naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Podkreślić należy fakt, że wysokie stężenie estrogenu wynikać może z ciąży, menopauzy, albo też przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych lub preparatów hormonalnych.

Jakie są sposoby usunięcia cellulitu z nóg?

sposób na cellulit     W tym aspekcie podkreślić należy fakt, że usunięcie cellulitu z obszaru nóg nie jest zadaniem trudnym, wymaga jednak konsekwencji oraz wytrwałości. Podstawowy warunek w tym zakresie dotyczy zmiany nawyków żywieniowych oraz przyjmowanej diety. Dieta powinna obfitować w warzywa, owoce, kasze, pełnoziarniste pieczywo, ryby oraz owoce morza. Bardzo dobre w tym zakresie są pomidory, brokuły, szpinak, a także pomarańcze. Ponadto konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, czyli spożywanie minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Ponadto konieczna jest aktywność fizyczna. Wskazane jest tutaj bieganie, jazda na rowerze, a także różnego rodzaju ćwiczenia których zadaniem będzie wzmocnienie mięśni nóg.

     Bardzo wskazanym zabiegiem jest także wykorzystywanie masaży na obszary dotknięte cellulitem. Najlepiej jest wykonywać taki masaż po kąpieli z wykorzystaniem gąbki albo szczoteczki. Działanie to pozwala na złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Skuteczność masaży będzie tym większa im częściej zastosujemy w ich przypadku kremy i inne preparaty antycellulitowe. Środki te powinny być oparte na naturalnych składnikach, mieć w swoim składzie bogactwo wyciągów roślinnych wpływających na uszczelnienie naczyń krwionośnych, na ponadto nawilżenie i uelastycznienie skóry. Przykładem takiego preparatu jest krem na cellulit Vialise. Preparat ten przynosi bardzo dobre rezultaty przy dłuższym stosowaniu.

     Ponadto innym zabiegiem pobudzającym mikrokrążenie jest stosowanie naprzemiennych pryszniców z wykorzystaniem raz cieplej raz zimnej wody. Dodatkowo można także stosować domowe peelingi. W tym przypadku sprawdzi się peeling przygotowany z fusów kawy, soli morskiej, albo cukru. Aplikowanie takiego peelingu 3 razy w tygodniu przyczyni się do poprawy ukrwienia tkanki podskórnej oraz pozbycia się substancji toksycznych, a także szkodliwych produktów przemiany materii. 

Więcej na ten temat: Balsam na cellulit – czego szukać? Gdzie znajdziemy najlepsze składniki?

     Inne metody na pozbycie się cellulitu z obszaru nóg polegają na przeprowadzeniu zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Zabiegi, które stosowane są w gabinetach kosmetycznych w tym zakresie to głownie jonoforeza, mezoterapia, kriolipoliza, drenaż limfatyczny, a także masaż próżniowy. Zadaniem określonych zabiegów jest pobudzenie mikrokrążenia, rozbijanie grudek tłuszczo, a także zmniejszenie obrzęków. Pożądane efekty można zauważyć po przeprowadzeniu przynajmniej kilku zabiegów.

oceń tę poradę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1