Category Archives: Porady

Maść na rozstępy – Jak długo trzeba czekać na efekty?

Kremy na rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które zlokalizowane są najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach. Zdecydowanie najbardziej spotykanym czynnikiem wpływającym na ich powstawanie jest znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża czy czynniki genetyczne. Jak radzić sobie z rozstępami?
W internecie można znaleźć setki rad dotyczących radzenia sobie z tą przypadłością. Ciężko zweryfikować jest faktyczne, działające metody. Jednakże, balsam przeciw rozstepom to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w radzeniu sobie z rozciągniętą skórą. W kontekście innych pomocy dotyczących tej dolegliwości nie ma sobie równych. Tysiące badań przeprowadzonych w labolatoriach skłaniają się ku stwierdzeniu, że są one najlepszą metodą na pozbycie się blizn.

Balsam na cellulit – jak go stosować aby był skuteczny?

Cellulit jest bardzo powszechnie występującą przypadłością. Szacuje się, że problemy mogą dotyczyć 8/10 kobiet powyżej dwudziestego roku życia. Jednak jeśli w tym momencie cellulit zostanie zauważony, możliwe jest jego redukowanie za pomocą sprawdzonych domowych sposobów domowych. Zaliczamy do nich dietę, ćwiczenia oraz dobry krem antycellulitowy.

Czym oczyścić organizm?

Żyjemy w czasach, w których panuje kult wyglądu. Coraz trudniej określić wiek danej osoby, bo młodzież się postarza, by wyglądać doroślej, a dorośli się odmładzają, by przynajmniej wizualnie powstrzymać upływ czasu. Siłownie, kluby fitness święcą swoje triumfy, przeżywając istne oblężenie. Jednak co z tego, gdy napracujemy się i wysmuklimy ciało, a zaniedbamy siebie od wewnątrz? Piękno i młody wygląd powinny wynikać ze zdrowia, dlatego przede wszystkim trzeba odpowiednio zadbać o organizm. Więcej o tym przeczytasz tutaj: http://wyleczborelioze.pl/artykuly/pozbyc-sie-toksyn-organizmu/.

Biegunka u dzieci

Noworodki i niemowlaki narażone są na różnego rodzaju infekcje, ponieważ ich układ odpornościowy i różne narządy nie są w pełni dojrzałe. Jednym z dużych zagrożeń jest biegunka.

Miejsca występowania trądziku – metoda na trądzik pospolity

Trądzik pojawia się u pacjentów zazwyczaj w młodzieńczym okresie. Pojawia się on na skórze człowieka przede wszystkim wtedy, gdy nieodpowiednio dba się o higienę ciała, czy też ma się skórę przetłuszczającą. Dodatkowym czynnikiem może okazać się stres. Niektórzy stosują wtedy tabletki na trądzik, jednak nie jest to do końca korzystne dla zdrowia rozwiązanie, warto zdecydować się na naturalne kosmetyki. Polecana maść na trądzik to przede wszystkim Sevolium. Likwiduje ona blizny po trądziku, działa bardzo skutecznie, a do tego reguluje sebum. Dzięki temu można sobie szybko poradzić z trądzikiem i cieszyć się zdrową oraz estetyczną skórą w każdym miejscu.

Łupież pstry – objawy i rozwój choroby

Łupież pstry to powierzchowna, grzybicza infekcja skórna. Wywoływana jest przez drożdżaki z rodzaju Pityrosporum, które występują naturalnie na zdrowej skórze człowieka, w specyficznych warunkach jednak stają się pasożytami chorobotwórczymi.  Choroba ta występuje u osób dorosłych. Zdarza się sporadycznie, że choroba ta pojawia się również u dzieci. U osób starczych jest to bardzo rzadka dolegliwość.

Trichoskopia

Trichoskopia jest nieinwazyjnym badaniem włosów oraz owłosionej skory głowy w celu postawienia prawidłowej diagnozy. Badanie to przeprowadzane jest przez specjalistę trychologa za pomocą trichoskopia, który powiększa badany obszar nawet do pięciuset razy. Trichoskopia pozwala ocenić kondycję skóry, włosów oraz mieszków włosowych. Jest to niezbędne badanie, które pozwala określić stopień nasilenia łysienia androgenowego, telogenowego, plackowatego oraz łuszczycy, łojotoku czy też łupieżu.

Diagnozowanie AZS

Najczęstszymi objawami atopowego zapalenia skóry u dzieci jest zaczerwienie skóry w typowych dla tego schorzenia miejscach, świąd, suchość skóry, wysypka miejscowa z charakterystycznymi czerwonymi krostkami (te w stanie zaostrzenia choroby mogą się sączyć powodując drobne ranki). Objawy te występują także w stałych miejscach: u niemowląt na twarzy i główce, u dzieci starszych na zgięciach kończyn, nadgarstkach, dłoniach, pośladkach, tułowiu, karku a w bardzo nasilonym stadium nawet na całym ciele.

Czynniki w AZS

Atopowe zapalenie skóry występuje poprzez interakcje czynników środowiskowych z uwarunkowaniami genetycznymi.

Jak ulżyć dziecku z AZS?

Atopowe zapalenie skóry jest w większości przypadków chorobą przewlekłą, trudną do wyleczenia i uciążliwą ze względu na zmiany okresowe: od tych łagodnych po zaostrzenia stanów zapalnych. Nigdy nie można przewidzieć jak długo dany stan będzie trwał ani jak ciężkie objawy wystąpią.

W przypadku schorzenia u dzieci jest to tym bardziej uciążliwe, że tak naprawdę cierpi cała rodzina. Dziecko nie umie samo ulżyć sobie w dolegliwościach, przez uporczywy świąd staje się niespokojne, marudne, często nawet agresywne. Zauważa się, że dzieci z atopowym zapaleniem skóry częściej mają problemy w kontaktach z rówieśnikami.