Balsam na cellulit – jak go stosować aby był skuteczny?

na cellulit

Cellulit jest bardzo powszechnie występującą przypadłością. Szacuje się, że problemy mogą dotyczyć 8/10 kobiet powyżej dwudziestego roku życia. Jednak jeśli w tym momencie cellulit zostanie zauważony, możliwe jest jego redukowanie za pomocą sprawdzonych domowych sposobów domowych. Zaliczamy do nich dietę, ćwiczenia oraz dobry krem antycellulitowy.

Jaki krem na cellulit powinien być używany?

Przede wszystkim dobry krem na cellulit powinien być skuteczny i bezpieczny. W terapii niwelowania skórki pomarańczowej niezwykle ważne jest regularne i kilkutygodniowe stosowanie preparatów antycellulitowych. Dlatego wszystkie kremy o potencjalnym działaniu podrażniającym, wysuszającym i uczulającym nie powinny być brane pod uwagę. Łatwo poznać te preparaty po składzie. Im większa ilość sztucznych wypełniaczy, czyli silikonów, emulgatorów, parabenów, barwników itp. tym mniejsza skuteczność preparatu i większa jego szkodliwość. Dlatego dobry krem na cellulit zawierać powinien jedynie składniki pochodzenia naturalnego. Możemy do nich zaliczyć:

 • ekstrakt z bluszczu – bardzo pomocny w usuwaniu toksyn z tkanki podskórnej oraz w redukcji grudek tłuszczowych
 • ekstrakt z kasztanowca – silny pogromca toksyn, która pomaga dodatkowo usprawnić krążenie
 • ekstrakt z bylicy boże drzewko – poprawia znacząco ukrwienie skóry
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – wzmacnia naczynia i poprawia wymianę składników między krwią, a tkanką
 • wyciąg z alg – silnie nawilżająca substancja
 • kofeinę – wzmaga metabolizm i usprawnia krążenie
 • rutynę – bardzo dobrze wpływa na uszczelnienie naczyń co zapobiega obrzękom
 • kwas askorbinowy – działanie nawilżające oraz złuszczające naskórek

Wszystkie wymienione wyżej składniki działają antycellulitowo, gdyż nawilżają tkanki, usprawniają proces rozkładu tłuszczu oraz ujędrniają skórę.

Kremy antycellulitowe powinny być stosowane po kąpieli lub prysznicu. Warto również zastosować peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek. Nakładanie kremu po kąpieli i peelingu jest dlatego tak istotne, ponieważ to wtedy skóra wykazuje najsilniejsze właściwości absorpcyjne. Dzięki temu składniki zawarte w kremie z łatwością dostają się do tkanki podskórnej, gdzie wywierają swoje działanie.

Przykład dobrego kremu na cellulit – Vialise

vialise krem na cellulitKażdy kto próbował znaleźć skuteczny krem na cellulit wie doskonale jak duża ilość preparatów dostępna jest na rynku. Część z nich nie przynosi żadnych rezultatów, a wręcz może czasem szkodzić. Dlatego ważne jest wybieranie jedynie produktów opartych na naturalnym składzie. Jednym z nich jest serum Vialise. Powstało ono z myślą stworzenia kremu, który oferowałby maksymalną skuteczność, przy jak najmniejszej ilości działań niepożądanych. Dlatego ze składu serum  zostały usunięte wszelkie sztuczne wypełniacze i barwniki. Zawiera on jedynie składniki, które są w stanie wywoływać efekty antycellulitowe na tkankę skórną i podskórną. Już po kilku tygodniach regularnego stosowanie kremu  cellulit stanie się mniej widoczny, natomiast skóra ulegnie ujędrnieniu, wygładzeniu oraz nawilżeniu.

Czy wystarczy sam krem na cellulit?

Nawet najlepsze kremy dostępne na rynku, stosowane zgodnie z zaleceniami, nie zapewnią zadowalających efektów, jeśli terapia nie będzie obejmować diety i ćwiczeń.

Główne założenia żywienia w terapii antycellulitowej to:

 • unikanie produktów typu fast food oraz alkoholu i papierosów – pomaga zmniejszyć ilość toksyn w organizmie
 • zastąpienie kawy zieloną herbatą – herbata wykazuje o wiele silniejsze działanie lipolityczne
 • jedzenie dużej ilości świeżych owoców, warzyw, kasz oraz nasion – witaminy i mikroelementy pozwalają zbudować jędrną i zdrową skórę
 • picie minimum 2 litrów wody dziennie – wspomaga proces detoksykacyjny organizmu
 • unikanie słonych potraw i ograniczenie solenia – w celu zapobiegania obrzękom
 • unikanie produktów smażonych i ciężkostrawnych – zawierają one dużą ilość substancji odkładających się w tkance podskórnej
 • wzbogacanie diety w wielonienasycone kwasy omega – pomagają utrzymać prawidłowy profil lipodowy

Niezwykle ważna w redukcji cellulitu jest aktywność fizyczna. Już 40 minut wysiłku, 3 razy w tygodniu może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej, co przyczyni się do zmniejszenie efektu skórki pomarańczowej. Jednak u każdej kobiety odkładanie tkanki tłuszczowej występuje w innym miejscu. Dlatego konieczne jest włączenie indywidualnych ćwiczeń na uda, pośladki lub brzuch. Mogą to być przysiady, podskoki, brzuszki, spięcia pośladków (ćwiczenia izometryczne).

Czy opłaca się walczyć z cellulitem?

Jak pozbyć się cellulitu? Pomimo, że cellulit dotyka wiele kobiet na całym świecie i nie jest możliwe jego całkowite wyeliminowanie to warto zmniejszać jego widoczność. Wcześnie rozpoczęta terapia zawierająca kremy, dietę i ćwiczenia pozwoli uniknąć pojawiania się zaawansowanego cellulitu w przyszłości. W wielu przypadkach zaniedbany cellulit jest niemalże niemożliwy do zredukowania. Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie terapii po dostrzeżeniu pierwszych oznak skórki pomarańczowej.

Balsam na cellulit – jak go stosować aby był skuteczny?
5 (100%) 1 głos(ów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

52 − 46 =