Maść na rozstępy – Jak długo trzeba czekać na efekty?

rozstępy smarowane kremem

Kremy na rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które zlokalizowane są najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach. Zdecydowanie najbardziej spotykanym czynnikiem wpływającym na ich powstawanie jest znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża czy czynniki genetyczne. Jak radzić sobie z rozstępami?
W internecie można znaleźć setki rad dotyczących radzenia sobie z tą przypadłością. Ciężko zweryfikować jest faktyczne, działające metody. Jednakże, balsam przeciw rozstepom to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w radzeniu sobie z rozciągniętą skórą. W kontekście innych pomocy dotyczących tej dolegliwości nie ma sobie równych. Tysiące badań przeprowadzonych w labolatoriach skłaniają się ku stwierdzeniu, że są one najlepszą metodą na pozbycie się blizn.

Jak długo trzeba czekać na efekty? Od czego to zależy?

Najlepiej stosować specjalistyczne kremy. Na ich działanie nie musimy czekać zbyt długo. Jednakże, kluczową sprawą jest stopień rozwoju rozstępów. Jeśli są one czerwone, świeże, krem może dać spektakularny efekt. W przeciwnym wypadku, kiedy delikatnie się już zabliźniają, wynik może nie być już tak zadowalający. Na efekty nie trzeba czekać długo, zwłaszcza jeśli stosujemy dany kosmetyk zgodnie z jego wytycznymi. Skóra jest pobudzona do wydzielania elastyny i kolagenu, co sprawi, że nieestetyczny efekt nie będzie się pogłębiał.

Dobry krem na rozstępy

strialys grafika promocyjnaJednym z najlepszych kremów na rozstępy dostępnych na rynku jest Strialys. W przeciwieństwie do standardowych kosmetyków z apteki czy popularnej sieci, zawiera on bardzo bogaty skład składników aktywnych. W zwykłych, popularnych kremach zazwyczaj spotykamy się tylko ze składnikami nawilżającymi. Jednakże, patrząc szerzej na problem, nie jest to rozwiązanie skuteczne na dłuższą metę. Nasza skóra potrzebuje bowiem bodźca do pobudzenia procesów regeneracji włókien elastyny i kolagenu. Ponadto, kluczowym i bardzo pomocnym elementem w całej hierarchii jest również składnik ujędrniający, zapewniający poprawę elastyczności. zawiera cztery rodzaje różnych wiązanek aktywnych, które ściśle współpracując ze sobą, dają gwarancję najlepszych rezultatów. Bardzo efektywny krem rówież na rozstępy na piersiach.

Składniki aktywne

W kremach na rozstępy najważniejszymi elementami w składzie są elementy skutecznie oddziałowujące na warstwę skóry. Przykłady najbardziej skutecznymch składnikaów aktywnych są:
1. Wzmacniające i poprawiające krążenie: Ekstrakt z bylicy bożego drzewka. Działa tonizująco i przede wszystkim-podbudowująco w kontekście skóry.
2. Regenerujące: Proteiny jedwabiu:Wyjątkowy komponent regenerujący. Zwalcza również wolne rodniki i poprawia mikrokrążenie.
3. Nawilżające: Ekstrakt ze świecznicy groniastej. Jest to substancja pozwalająca nawodnić naszą skórę. Dodatkowo, możemy liczyć na efektywne uszczelnienie warstwy skóry.
4. Ujędraniające: Ekstrakt z bluszczu pospolitego. Jest to wyciąg z rośliny bogatej we flawnoidy. Ujędrnia on skórę, wzmacnia jak również poprawia wchłanienie się innych substancji oddziałowujących regenerująco na skórę.

Wniosek?

Generalnie, krem na rozstępy to świetna rzecz, która pomoże zachować nam estetykę naszego ciała. Najrozsądniej będzie kierować się wszystkimi elementami składu danego substytutu. Pomoże nam to zweryfikować ilość i jakość faktycznych, skutecznych komponentów mogących poprawić stan naszej skóry. Mając do dyspozycji tak potężne narzędzie jakim jest internet, możemy w łatwy sposób sprawdzić efektywność każdy detal kremu. Przydatnym portalem może być pubmed. Jest to międzynarodowa strona, na której gromadzone są wszelakie badania dotyczące różnych dziedzin nauk. Wpisując w tą wyszukiwarkę szukaną frazę, jesteśmy w stanie zweryfikować czy w badaniach dał on pożądany efekt, i w jakim stopniu. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, a przede wszystkim-będziemy bogatsi o piękną, elastyczną skórę.

Maść na rozstępy – Jak długo trzeba czekać na efekty?
5 (100%) 1 głos(ów)

3 Responses to Maść na rozstępy – Jak długo trzeba czekać na efekty?

  1. 0lg@ pisze:

    Mi najlepszy efekt w walce z rozstępami przyniosło połączenie zabiegu z użyciem kremu na rozstępy. Podczas ciąży jak i po smarowałam się kremem na rozstępy, a następnie po 7-8 miesiącach od urodzenia dziecka byłam na zabiegu:)

  2. Maliwina pisze:

    Najważniejsze jest aby taki krem na rozstępy miał wszystkie wymagane składniki, które będą działać najskuteczniej na rozstępy. Jeśli chodzi o strialys to z tego co słyszałam jest to dobry krem, ale ze względu na jego cenę nie mogę sobie na niego pozwolić;/

  3. --NataLia pisze:

    Mi ginekolog powiedział, żebym lepiej w czasie ciąży nie korzystała z kremów na rozstępy. Zalecił mi natomiast wykonywanie ćwiczeń oraz masaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − 40 =