Wzmocnienie włosów – jakie zabiegi pozwalają na wzmocnienie oraz regenerację włosów?

brunetka trzyma swój kucyk

Osłabienie i nadmierne wypadanie włosów to problem, który pojawia się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne. Najczęściej różnicowane są one w zależności od płci. Podobny aspekt występuje również w odniesieniu do przebiegu całego procesu. Mężczyźni najczęściej tracą włosy z obszaru skroni oraz potylicy. Kobiety natomiast borykają się z trudnością wynikającą z ogólnego przerzedzenia. Podkreślić jednak trzeba fakt, że wypadające włosy są istotnym problemem bez względu na kwestię związaną z płcią. Jednakże nowoczesna technologia znalazła sposób na skuteczne radzenie sobie z określoną sytuacją.


Przyczyny wypadania włosów

Zwiększone wypadanie włosów może być wynikiem bardzo wielu przyczyn. Najczęściej wymienia się jednak nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny. W takiej sytuacji mamy do czynienia z łysieniem o charakterze androgenowym. Nieprawidłowości ta mają uzasadnienie u 70% męskiej populacji, a także w przypadku 40% kobiet. U płci pięknej problem ma postać bardziej rozproszoną i nie występuje tutaj całkowite łysienie. U mężczyzn proces utraty owłosienia dotyczy określonych powierzchni i najczęściej prowadzi do całkowitego pozbycia się włosów.

Do nadmiernej utraty włosów może dojść także na skutek:

 • chorób tarczycy,
 • niedoboru podstawowych składników odżywczych,
 • silnego stresu,
 • nowotworów,
 • niewłaściwej pielęgnacji włosów.

Wypadanie włosów – jakie profesjonalne zabiegi poradzą sobie z określonym problemem?

Najbardziej skutecznym działaniem pozwalającym na wzmocnienie włosów są profesjonalne zabiegi. Dzięki nim można osiągnąć spektakularne rezultaty.

Najczęściej wykonywane zabiegi:

 • mezoterapia igłowa
 • mezoterapia mikroigłowa (Dermapen/Mezopen),
 • mezoterapia bezigłowa (Dermojet),
 • karboksyterapia (Reology2).

Przeczytaj więcej o zabiegach na wzmocnienie i wypadanie włosów na http://drkozicka.pl/arts/profesjonalne-zabiegi-na-wzmocnienie-wlosow/

Wypadające włosy – mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej na wypadające włosy polega na podaniu substancji aktywnych, takich jak osocze bogatopłytkowe bądź Kenalog. Wykonywany jest z użyciem specjalnej igły – kaniuli. Podkreślić należy fakt, że wskazany zabieg jest bezbolesny oraz bezpieczny. Wykorzystywany jest w każdym rodzaju łysienia. Oczekiwane rezultaty osiąga się przy 4-7 wizytach.

Mezoterapia igłowa zapewnia efekt w postaci zatrzymania wypadania włosów, a także pobudzenia do wzrostu nowych.

Wzmocnienie włosów – mezoterapia mikroigłowa (Dermapen/Mezopen)

włosy blondynkiJak wzmocnić włosy? Warto skorzystać z zabiegu mezoterapii mikroigłowej. W tym przypadku wykorzystuje się małe, specjalistyczne urządzenie określane jako Dermapen/Mezopen. Głowica przyrządu pokryta jest mikroigłami. Pozwalają one na wykonanie blisko 80 tysięcy nakłuć na minutę. To sprawia, że składniki aktywne są jeszcze efektywniej wprowadzane. Można tutaj podać pacjentowi osocze bogatopłytkowe, które jest bardzo skuteczną substancją. Za pośrednictwem urządzenia można także zaaplikować preparat określany jako Kenalog. Jest on stosowany głównie w leczeniu łysienia plackowatego i bliznowaciejącego. Najlepsze efekty osiąga się po 8 zabiegach.

W rezultacie przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej dochodzi do ograniczanie wypadania włosów. Co więcej, włosy są mocniejsze, grubsze oraz gęstsze. Kosmetolog podkreśla, że:”mezoterapia pozwala uporać się z wieloma problemami skóry głowy oraz włosów, gdyż dzięki niej osiągamy wynik w postaci wzmożonego porostu nowych włosów, a także znacznego wzmocnienia”.

Jak wzmocnić włosy? – mezoterapia bezigłowa (Dermojet)

Do przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej na wzmocnienie włosów wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie określane jako Dermojet. Jest to bezigłowe podawanie substancji czynnych. Rozwiązanie jest skuteczne, bezbolesne oraz bezinwazyjne. Określony przyrząd każdorazowo pobiera optymalną dawkę środka i podaje do skóry. Najczęściej stosuje się przy łysieniu plackowatym Rezultaty osiągane są po 8 wizytach.

Zastosowanie określonego sposobu przyczynia się do uzyskania efektu, którym jest znaczna regeneracja włosów. Stają się one mocniejsze, gęstsze, a wypadanie jest ograniczone.

Regeneracja włosów – karboksyterapia (Reology2)

Karboksyterapia jest najbardziej skutecznym oraz najpopularniejszym zabiegiem na wzmocnienie włosów. Wykorzystywane jest specjalistyczne urządzenie, które pozwala na podskórne oraz śródskórne podanie dwutlenku węgla. W rezultacie tego działania dochodzi do rozszerzania naczynek, powstawania nowych i pobudzenia regeneracji komórek. Włosy stają się zregenerowane, mocne i grube.

Działania lecznicze podejmowane w przypadku nadmiernego wypadania owłosienia uzależnione są od zdiagnozowania przyczyny takiego stanu. W związku z tym warto skorzystać z pomocy specjalisty, który skieruje na odpowiednie badania i poleci właściwą kurację. Podkreślić należy fakt, że najlepsze efekty regeneracji włosów uzyskać można przez zastosowanie profesjonalnych zabiegów.

Wzmocnienie włosów – jakie zabiegi pozwalają na wzmocnienie oraz regenerację włosów?
5 (100%) 3 głos(ów)

4 Responses to Wzmocnienie włosów – jakie zabiegi pozwalają na wzmocnienie oraz regenerację włosów?

 1. ewka33 pisze:

  Regeneracja włosów to zawiły temat. Dobrze, że są opisaliście tutaj szczegółowo przyczyny wypadania włosów, bo od tego trzeba zacząć 🙂

 2. trepa pisze:

  Ja bardzo lubię domowe sposoby na wzmocnienie włosów. Uwielbiam olejowanie przed kąpielą wieczorem… Macie jakieś ulubione zwyczaje? 😛

  • paola pisze:

   Moim zdaniem domowe sposoby regeneracji włosów są często zawodne. Próbowałam wielu rzeczy i tylko traciłam czas i pieniądze.

  • Koska44 pisze:

   Myślę, że jednak trzeba dobrze wiedzieć jak wzmocnić włosy żeby stosowanie domowych metod miało sens. No i trzeba dobrze znać swój organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 7