Balsam do skóry atopowej, czyli sposób na codzienną pielęgnację

Balsam azs

Balsam do skóry atopowej to specjalistyczny kosmetyk, który znajduje zastosowanie w codziennej pielęgnacji skóry. Zawiera starannie opracowane składniki, które działają na skórę kompleksowo. 

Domowe metody leczenia atopowego zapalenia skóry
Rodzaj Przykłady
ubrania zakładanie przewiewnych, naturalnych tkanin
prysznic częsty mycie się
dieta ograniczanie alergenów pokarmowych
kąpiele stosowanie delikatnych środków myjących
środki do prania detergenty wolne od substancji drażniących

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Ranking kremów na azs

Karolina Formela

Aby rozpocząć skuteczne leczenie atopowego zapalenia skóry, należy zgłosić się do lekarza, który na podstawie wywiadu z pacjentem i ewentualnych badań podejmie decyzję o indywidualnej ścieżce leczenia odpowiedniej dla konkretnego pacjenta i specyficznych dla niego objawów – Karolina Formela, kosmetolog

Balsam do skóry atopowej – jak działa?

Balsam do skóry atopowej to bardzo ważny etap pielęgnacji, ponieważ pozwala pozbyć się uciążliwych objawów, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na ogólną kondycję skóry. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie nawrotom zaostrzeń, które są niestety charakterystyczne dla choroby. Ponadto skutecznie pomaga pielęgnować delikatną skórę całego ciała.

opinia-ikonka

Znalazłam przez przypadek informację o balsamie i postanowiłam go kupić. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazał się naprawdę skuteczny. Dzięki niemu widzę znaczącą poprawę stanu mojej skóry, za co jestem bardzo wdzięcznamówi pani Anastazja z Poznania.

Balsam azsBalsam do skóry atopowej - właściwości

Balsam do skóry atopowej to produkt kosmetyczny o specyficznych właściwościach. Przede wszystkim balsam do atopowej skóry doskonale nawilża, ale również łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry. Ponadto balsam na atopowe zapalenie skóry dla dzieci i dorosłych świetnie rozmiękcza skórę, dzięki czemu pomaga pozbywać się zmian chorobowych, a przy tym odżywia i wspomaga jej regenerację.

Wszystko dzięki temu, że balsam do skóry atopowej zawiera starannie dobrane składniki aktywne, w tym takie jak:

  • masło shea (łagodzi, nawilża, pobudza tworzenie nowych komórek),
  • alantoina (działanie ściągające, nawilżające, kojące, przeciwzapalne, regenerujące),
  • masło cupuacu (regeneruje, rozmiękcza, wygładza),
  • mocznik (działanie higroskopijne, antyseptyczne,  złuszczające i regenerujące),
  • olej jojoba (uelastycznia, reguluje poziom sebum, ujędrnia),
  • olej ze słodkich migdałów (pobudza procesy regeneracyjne oraz złuszczające naskórka),
  • witamina E (odżywia, regeneruje, nawilża, natłuszcza),
  • ekstrakt z żywokostu lekarskiego (działanie zmiękczające i wygładzające, pobudza regenerację skóry),
  • kwas mlekowy (wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe, antybakteryjne, reguluje pH).

Opinia

Nie podejrzewałam, że kosmetyki mogą mieć tak duży wpływ na stan skóry. Tymczasem balsam na atopowe zapalenie skóry okazał się naprawdę skuteczny. Jednak stosowałam go bardzo regularnie i dokładnie, co również miało wpływ na jego efektywnośćmówi pani Paulina z Bierunia.

Podsumowując, niezależnie od tego czy stosujemy balsam dla dzieci do skóry atopowej czy balsam dla dorosłych, należy zwracać uwagę na jego skład. Najważniejsze jest to, aby balsam dla skóry atopowej zawierał jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego.

FAQ

1. Jak nakładać balsam do skóry atopowej?

Niewielką ilość preparatu należy nanieść na wilgotną skórę ciała i delikatnie rozsmarować, a następnie spłukać ciepłą wodą.

2. Jak często stosować balsam do skóry atopowej?

Balsam dla skóry atopowej należy stosować regularnie, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć zadowalające efekty kuracji. Balsam zawiera naturalne składniki aktywne, które działają skutecznie, ale powoli. W związku z tym balsam należy stosować codziennie.

3. Czy balsam dla skóry atopowej jest również dla dzieci?

Istnieją kosmetyki dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym oraz produkty uniwersalne. W związku z tym należy sprawdzić na etykiecie, jakie przeznaczenie ma konkretny produkt. Balsamy na atopowe zapalenie skóry, które zawierają naturalne składniki aktywne są produktami dla każdej grupy wiekowej.


Bibliografia:

1. Change Healthcare. Dermatitis: Atopic (Eczema). Adult Advisor 2018.2.
2. Nowicki R i wsp. Atopowe zapalenie skóry – aktualne wytyczne terapeutyczne. Stanowisko ekspertów Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Sekcji Alergologicznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Alergologia Polska – Polish Journal of Allergology 2016; 3: 18-28.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 − = 20

Kremy na atopowe zapalenie skóry ranking
Artykuły Ranking

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym skóry, a objawia zwykle wysypką, zaczerwieniem i przede wszystkim silnym świądem. Jest to choroba autoimmunologiczna, przewlekła, a co za tym idzie – nieuleczalna. W celu łagodzenia objawów należy przede wszystkim zadbać o dobre natłuszczenie i nawilżenie skóry odpowiednimi emolientami, a w tym celu stosuje się różne kremy […]

Kosmetyki na azs
Artykuły

Kosmetyki do skóry atopowej – czym powinny się charakteryzować?

Kosmetyki do skóry atopowej są ważnym elementem kuracji, ponieważ wpływają bezpośrednio na barierę wodnolipidową skóry i pozwalają ją skutecznie odbudować, zmniejszając jednocześnie charakterystyczne objawy choroby. Czym powinny się wyróżniać kosmetyki do skóry atopowej dla dorosłych? Jakie powinny mieć właściwości? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Maść na AZS
Artykuły

Maść na atopowe zapalenie skóry – podstawa pielęgnacji

Maść na atopowe zapalenie skóry cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo jest ona bardzo pomocna i skuteczna. Dobrze byłoby jednak, gdyby stosowana na atopowe zapalenie skóry maść była naturalna. Dzięki temu istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będzie ona bezpieczna. Koniecznością jest również regularne stosowanie maści, aby można było mówić o […]