Depilacja laserowa jest skuteczna i bezbolesna

Depilacja laserowa pleców.

Depilacja laserowa jest zaawansowana technologicznie, a dzięki temu – skuteczna, bezpieczna i bezbolesna. Niech rękę podniesie ta z kobiet, która nie marzyła o tym, by przez 24 godziny na dobę cieszyć się gładkim ciałem, zapominając o tym czym jest codzienne golenie maszynką. Jakie opinie krążą wśród pacjentek i dlaczego często korzysta się z lasera Vectus? U kogo depilacja laserowa wymaga zachowania szczególnej ostrożności lub nawet rezygnacji z decyzji?

Porównanie depilacji laserem, woskiem i maszynką
Częstotliwość zabiegów Zapalenie mieszków włosowych Wrastanie włosków
Depilacja laserem Rezultaty są trwałe (po zakończeniu całej kuracji) Nie Nie
Golenie maszynką Co kilka dni Tak Czasami
Depilacja woskiem Co około 4 tygodnie Czasami Tak

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE DOŚWIADCZONYCH PACJENTEK

Depilacja laserowa opinie ma głównie pozytywne, ponieważ efekty widać już o 1 zabiegu. Dla najbardziej satysfakcjonujących rezultatów i całkowitego wygładzenia ciała, trzeba kilku powtórzeń (średnio czterech) w odstępach 4-10 tygodniowych. Taka częstotliwość jest mała w porównaniu do depilacji domowymi sposobami.

Depilacja laserowa bikini.

Jeśli kobiety zmagają się np. z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem, przypominającym to męskie, to oczywiście problem jest poważny. Golenie zajmuje znaczą część czasu, a i tak może okazać się niedokładne. Układ hormonalny i predyspozycje genetyczne mogą powodować, że u przeciętnej kobiety z równomiernym owłosieniem, konieczność depilacji będzie pojawiała się bardzo często – nawet co 2-3 dni. To uciążliwie, zwłaszcza w okresie letnim albo przy aktywności plażowania, chodzenia na basen czy pracy jako modelka.

Dzięki technologicznym zabiegom w klinice medycyny estetycznej możliwa jest między innymi depilacja laserowa pleców, nóg, bikini, ramion, szyi, rąk, łydek. W grę wchodzi też depilacja laserowa pach, pachwin, pośladków czy brodawek. Najlepszą porą do wykonywania zabiegów jest zima, ponieważ niedopuszczalna jest świeża opalenizna. Jeśli jednak w ciepłych miesiącach skutecznie unikaliśmy barwienia promieni słonecznych lub warunki pogodowe i tak nie mogły opalić skóry, można przystąpić do depilacji laserowej.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – STARE METODY

Wrastające włoski są problemem – ale tylko u osób, które golą się woskiem, plastrami, jednorazową maszynką. Pojawiają się głównie na nogach i pod pachami. Rosnący włos jest miękki i cienki. Kiedy próbuje przebić się przez grube warstwy skóry i szorstki, podrażniany goleniem naskórek, może mu się nie udać. W efekcie ulega skręceniu i jest to widoczne w postaci podskórnych, czarnych kółeczek. Częstym problemem jest także zapalenie mieszków włosowych. Depilacja laserowa pozwala tego uniknąć.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POLECANY ZE WZGLĘDU NA…

Laser do depilacji Vectus pracuje na ciele pacjentów od kilku do kilkunastu minut. To wystarczający czas, nie wymagający od pacjentów szczególnego poświęcenia. Poza tym:

 • świetnie dopasowuje się do każdego typu owłosienia, na każdej skórze.
 • nie ma znaczenia naturalna gęstość włosa czy kolor ciała.
 • głowicę można dostosowywać pod względem wielkości – inną użyje się do mniejszych miejsc, inną do większych obszarów.
 • laser posiada certyfikat FDA.

„Krótko po zabiegu należy bezwzględnie unikać nasłonecznienia, wizyt w saunie czy na basenie. Nie zaleca się też gorących kąpieli i wysiłków fizycznych wydzielających dużą ilość potu, która może powodować otarcia i podrażnienia. Depilacja laserowa wymaga zachowania ostrożności.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jakość, skuteczność i innowacja lasera Vectus jest potwierdzona certyfikatem FDA.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? – ZNIECZULENIE NIE JEST POTRZEBNEDepilacja laserowa nóg.

O tym czy depilacja laserowa boli każdy pacjent przekonuje się sam. W najogólniejszym ujęciu nie boli, dlatego nie stosuje się znieczulenia. Inne są jednak u każdego progi bólowe, a przede wszystkim odczuwanie dyskomfortu. Laserowa depilacja jest działaniem dotykającym – głowica pracuje aktywnie na wskazanych miejscach, co w przypadku okolic bikini może wiązać się ze szczególna wrażliwością. Zwykle jednak mówi się o dyskomforcie, a nie o bólu.

Tak jak wszystkie zabiegi mają ograniczenia, tak ma je również depilacja laserowa. Przeciwwskazania obejmują kobiety i mężczyzn z chorobami skórnymi – od tymczasowych stanów zapalnych do przewlekłych chorób skóry, nie tylko nowotworowych. Wszystkie infekcje wirusowe, grzybiczne i bakteryjne powinny być wyłączone z zabiegu. Podobnie jak przesuszenia naskórka, zaczerwienienia i podrażnienia oraz wspomniana wcześniej świeża opalenizna. Osoby będące w trakcie antybiotykoterapii lub przyjmujące hormony, muszą zaczekać do zakończenia tego etapu. Depilacja laserowa nie jest oczywiście stosowana u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, aby nie doszło do uszkodzenia płodu lub gruczołów mlekowych.

Depilacja laserowa jest skuteczna i bezbolesna
5 (100%) 1 głos(ów)

6 Responses to Depilacja laserowa jest skuteczna i bezbolesna

 1. tonila pisze:

  Ja już jestem po 3 zabiegu depilacji laserowej laserem Vectus. Efekty są znakomite, a czekają mnie jeszcze 4 zabiegi ^^.

 2. Luma pisze:

  Laser to moja ulubiona metoda depilacji. Wrastające włoski to już przeszłość, a potrafiły mnie naprawdę doprowadzać do szału.

 3. Iśsia12 pisze:

  Dzisiaj zabiegi depilacji laserowej to już norma. Nawet mężczyźni z nich korzystają. Świetna sprawa. Ja się zdecydowałam na zabieg za namową koleżanki, bo nie byłam do niej przekonana, ale teraz wiem, że jest to idealne rozwiązanie aby uniknąć depilacji woskiem czy codziennego golenia maszynką.

 4. Madzia pisze:

  Miałam kiedyś straszne problemy z wrastającymi włoskami na bikini i wewnętrznej stronie ud. Depilacja woskiem i depilatorem nie polepszały stanu. Na depilację laserową wybrałam się do Clinica Cosmetologica w Gdańsku, gdzie rozwiano moje wątpliwości co do bólu podczas depilacji laserowej oraz tego czy kwalifikuje się na taki zabieg :D. Dzisiaj wystarczy, że raz na pół roku wykonam jeden zabieg i po włoskach nie ma ani śladu.

 5. lukier pisze:

  Mając do wyboru woski i laser to zdecydowanie wybieram laser. W moim odczuciu mniej bolesny i jakoś tak rzadziej trzeba go stosować. O tej klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica słyszałam dużo pozytywów, ale niestety nie jestem z Trójmiasta i robiłam zabieg u siebie, ale kto wie może kiedyś wybiorę się na wizytę do Gdańska :)

 6. tuśka515 pisze:

  Ja zawsze byłam przekonana, że aby całkowicie pozbyć się włosków wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej. Niestety trzeba ich wykonać kilka, ale uważam że lepsze to niż klasyczna depilacja maszynką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 70 = 77

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>