Kilka faktów o kurzajkach

Narzędzie do wypalania kurzajek

Lista chorób, które dotykają dzisiejsze społeczeństwo nie ma końca, jedne z nich są bolesne, inne łagodne, niektóre widzimy gołym okiem, inne ukryte są pod ubraniem. Przykrą dolegliwością, którą dotyka aż 10% społeczeństwa są kurzajki. Jak wyglądają? Są to narośle, wyglądem przypominają brodawki, które powstają przez zarażenie organizmu wirusem HPV. Kurzajki na stopie oraz kurzajki na dłoniach to miejsca w których najczęściej występują.


Kurzajki przyczyny oraz objawy

Powstają przez bezpośredni kontakt z nosicielem wirusa, szczególnie jeśli u osoby tej występują kurzajki na palcach lub kurzajki na stopach  Zarazić możemy się poprzez uścisk dłoni lub używanie tych samych przedmiotów z którymi kontakt miała osoba zarażona, a więc toalety, baseny, zakłady kosmetyczne. Kurzajki u dzieci są często obserwowanym zjawiskiem, gdyż dzieci bawią się wszędzie i wszystkim, dotykają każdego przedmiotu i bardzo łatwo ulegają zakażeniom. Kontakt z osobą zakażoną nie zawsze będzie skutkował zarażeniem, szczególnie narażone na nią osoby osłabione, chore, których system immunologiczny nie działa prawidłowo. Jeśli złapiemy wirusa kurzajki brodawki nie muszą pojawić się na naszej skórze od razu, może to trwać nawet kilka miesięcy od momentu zarażenia. Istnieje ponad 100 rodzai kurzajek i jak wiadomo, można zarazić się nimi przy każdej okazji, warto więc regularnie obserwować swoje ciało.

Co na kurzajki? Domowe sposoby

Kurzajki na twarzy oraz kurzajki na rękach będą widoczne gołym okiem. Na kurzajki pomogą znane od wielu lat metody, które stosowały jeszcze nasze babcie, a mianowicie wykorzystanie jaskółczego ziela, który wytwarza pomarańczową wydzielinę, którą należy nałożyć na kurzajki i powtarzać przez parę dni. Kolejnym domowym sposobem jak się pozbyć kurzajki jest lakier do paznokci. Należy smarować nim kurzajki brodawki przez parę dni, dzięki czemu odcinany będzie dopływ tlenu i brodawka zwiędnie.

Kurzajki leczenie farmakologiczne

Sposoby na skutki brodawczaka znają również lekarze. Przepisują oni leki, które zawierają kwas mlekowy, mocznik oraz kwas salicylowy, jednak maści i żele z wykorzystaniem tych składników dostępne są również bez recepty. Istnieje jeszcze jeden, zdecydowanie szybszy sposób na kurzajki, usuwanie laserem CO2. Korzeń kurzajki zostaje wypalona z powierzchni naszej skóry, dzięki czemu znika od razu, ale może nam zostać niechciana pamiątka w postaci blizny. Zabieg ten jest bolesny, jeśli nie zostanie zastosowane znieczulenie. Kurzajki usuwanie to także zabieg elektrokoagulacja to zabieg usunięcia kurzajki przy użyciu prądu, metoda ta traci na popularności, gdyż zmiany bardzo często powracają, a po bolesnym zabiegu na skórze pozostają blizny. Kurzajki w ciąży to częsty problem, warto skonsultować się z lekarzem, zanim ciężarna kobieta przystąpi do usuwania ich samodzielnie.

Kilka faktów o kurzajkach
5 (100%) 1 głos(ów)

2 Responses to Kilka faktów o kurzajkach

  1. sami pisze:

    Nie zdecydowałabym się na domowy sposób, ponieważ im dłużej masz taką kurzajkę, tym większa będzie blizna 😉

  2. MamaGabrysi pisze:

    Moja córcia złapała kurzajkę na basenie, byliśmy wymrażać i po dwóch tyg sama wypadła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 + = 39

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>