Kosmetyki do skóry atopowej – czym powinny się charakteryzować?

Kosmetyki na azs

Kosmetyki do skóry atopowej są ważnym elementem kuracji, ponieważ wpływają bezpośrednio na barierę wodnolipidową skóry i pozwalają ją skutecznie odbudować, zmniejszając jednocześnie charakterystyczne objawy choroby. Czym powinny się wyróżniać kosmetyki do skóry atopowej dla dorosłych? Jakie powinny mieć właściwości? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Alergiczne zapalenie skóry – odmiany
Kontaktowe zapalenie skóry Atopowe zapalenie skóry
swędzenie swędzące grudki o czerwonym kolorze
rumień rumień
grudki z wysiękiem przeczosy
pęcherze  

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Ranking kremów na azs

 

Milena Nalbandian

Niepokojące zmiany na skórze mogą mieć różne przyczyny, a tym samym wskazywać na wiele chorób. W związku z tym zawsze pierwszym krokiem powinno być umówienie wizyty u specjalisty, który określi charakter zmian i podejmie decyzję o leczeniuMilena Nalbandian, kosmetolog

Kosmetyki na azsAtopowe zapalenie skóry – kosmetyki i ich znaczenie

Przy atopowym zapaleniu skóry kosmetyki mają bardzo ważną rolę uzupełniającą leczenie, nawet jeśli równocześnie stosujemy leczenie farmakologiczne. Wspierają one odbudowę skóry. Jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry kosmetyki powinny być starannie dobrane. Nie powinny być to zatem standardowe, dostępne w drogeriach żele pod prysznic, kremy czy mydła, ponieważ mogą one zawierać składniki podrażniające skórę. Jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry u niemowląt, kosmetyki również powinny być specjalne tak, aby odpowiadały na potrzeby delikatnej skóry dziecka.

Opinia

Wybrałam kosmetyki do atopowej skóry, ale właściwie bez przekonania. Bardzo się zdziwiłam, gdy okazały się tak skuteczne i pomogły mi raz na zawsze zapomnieć o uciążliwych zmianach na skórzemówi pani Iwona z Bydgoszczy.

Kosmetyki do skóry atopowej – działanie

Kosmetyki do skóry atopowej mogą znacząco poprawić stan skóry, jeśli zawierają starannie dobrane składniki aktywne pochodzenia naturalnego. W związku z tym przed ich zakupem należy dokładnie sprawdzić, jaki skład mają kosmetyki do skóry atopowej dla dorosłych oraz jakie są właściwości poszczególnych składników.

Kosmetyki do skóry atopowej - czego unikać?

Kosmetyki do skóry atopowej nie powinny natomiast zawierać składników drażniących i wysuszających skórę, ponieważ mogą one nasilać objawy i utrudniać leczenie. Do takich składników należą między innymi: alkohol, SLSy/SLESy.

Kosmetyki do skóry atopowej – jakich składników szukać?

Kosmetyki do skóry atopowej powinny zawierać przede wszystkim składniki, które intensywnie nawilżają skórę, chronią jednocześnie przed jej odwodnieniem. Ponadto składniki łagodzące świąd, zaczerwienienie i inne podrażnienia skóry. Jeśli chodzi o problem, jakim jest skóra atopowa kosmetyki powinny mieć również składniki, które zmiękczają naskórek, pomagają się skórze zregenerować, odbudowują jej i wzmacniają płaszcz wodnolipidowy.

W związku z tym kosmetyki na azs powinny np. zawierać:

  • ekstrakt z lukrecji (nawilża, wygładza),
  • ekstrakt z zielonej herbaty (poprawia mikrokrążenie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne),
  • witamina E (regeneruje, nawilża),
  • bisabolol (łagodzi, pobudza proces gojenia ran).

Podsumowując, kosmetyki do skóry atopowej są produktem wspierającym leczenie farmakologiczne, jednak ich używanie jest bardzo ważne i polecane również przez lekarzy.

FAQ

1. Jak wybierać kosmetyki do skóry atopowej?

Wybierając kosmetyki do skóry atopowej, należy przede wszystkim zwracać uwagę na ich skład. Powinny zawierać jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego.

2. Co powinny zawierać kosmetyki do skóry atopowej?

Jak najwięcej składników naturalnych o konkretnych właściwościach pielęgnacyjnych, w tym takich jak: nawilżające, łagodzące, regenerujące, zmiękczające.

3. Jak nakładać kosmetyki do skóry atopowej?

Kosmetyki do skóry atopowej należy nakładać na partie skóry, gdzie występują zmiany chorobowe. Aplikujemy cienką warstwę, rozsmarowując delikatnie na skórze, unikając jednocześnie gwałtownego pocierania i podrażniania tym samym delikatnego naskórka. Aplikację można powtarzać kilka razy w ciągu dnia, aż do osiągnięcia widocznej poprawy stanu skóry i zmniejszenia objawów.


Bibliografia

1. Elżbieta Waszczykowska, Atopowe zapalenie skóry – postępowanie lecznicze. Przegląd
2. Alergologiczny 2004, nr 1, s. 24-29
3. Ruszkowska Lidia (2012) Atopowe zapalenie skóry (AZS), Halo! Atopia. Sezon 2, s. 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

63 + = 67

Kremy na atopowe zapalenie skóry ranking
Artykuły Ranking

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym skóry, a objawia zwykle wysypką, zaczerwieniem i przede wszystkim silnym świądem. Jest to choroba autoimmunologiczna, przewlekła, a co za tym idzie – nieuleczalna. W celu łagodzenia objawów należy przede wszystkim zadbać o dobre natłuszczenie i nawilżenie skóry odpowiednimi emolientami, a w tym celu stosuje się różne kremy […]

Balsam azs
Artykuły

Balsam do skóry atopowej, czyli sposób na codzienną pielęgnację

Balsam do skóry atopowej to specjalistyczny kosmetyk, który znajduje zastosowanie w codziennej pielęgnacji skóry. Zawiera starannie opracowane składniki, które działają na skórę kompleksowo. 

Maść na AZS
Artykuły

Maść na atopowe zapalenie skóry – podstawa pielęgnacji

Maść na atopowe zapalenie skóry cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo jest ona bardzo pomocna i skuteczna. Dobrze byłoby jednak, gdyby stosowana na atopowe zapalenie skóry maść była naturalna. Dzięki temu istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będzie ona bezpieczna. Koniecznością jest również regularne stosowanie maści, aby można było mówić o […]