Skuteczne usuwanie blizn

urzadzenie usuwajace blizny

Blizny są najczęściej efektem wypadków, operacji, oparzeń czy zmian trądzikowych. Pamiętać należy, że powstawanie blizn jest efektem nieprawidłowo zagojonych uszkodzeń.

Sposoby na usuwanie blizn.

Usuwanie blizn to proces niełatwy i żmudny, ale dzięki nowoczesnym zabiegom istnieje możliwość bardzo sprawnego pozbycia się blizn. Nowoczesne zabiegi na pozostałości po wszelakich ranach możemy stosować do usuwania blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych czy pooparzeniowych. W celu usunięcia blizn możemy skorzystać z następujących zabiegów:

 • laser Palomar Emerge,
 • laser Harmony XL pro NIR,
 • geneO+,
 • Cellu M6 Integral,
 • Mobilift,
 • Pollogen Legend,
 • Surgen,
 • Maximus.

Jak usunąć blizny?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie jak usunąć blizny w sposób skuteczny to należy skorzystać z zabiegów Pollogen Legend. W ramach zabiegów możemy wybrać maximus oraz surgen. Maximus wykorzystuje tripolarną falę radiową, która powoduje wniknięcie w głąb oraz podgrzanie tkanki do 60 stopni Celsjusza, co powoduje regenerację skóry. Należy podkreślić, że w ramach zabiegu podrażnieniu nie ulegają otaczające tkanki, a nasza skóra stanie się lepiej ukrwiona, jędrna, napięta oraz gęstsza. Surgen działa wysoką temperaturą na skórę oraz impulsami elektrycznymi, co sprawia regenerację włókien kolagenowych, włókien elastyny oraz produkcję kwasu hialuronowego. W efekcie zabiegu skóra staje się gładsza,bardziej jędrna oraz mocniejsza. Kolejnym zabiegiem, aby pozbyć się blizn jest zabieg Geneo+, który sprawia stymulowanie skóry przy pomocy dwutlenku węgla, co powoduje efekt Bohra. Efekt ten polega na pojawieniu się w obszarze zabiegowym krwi bogatej w tlen. Składniki aktywne zawarte w ampułce skuteczniej się wchłaniają, poprawia się mikrokrążenie oraz następuje produkcja nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Następnym zabiegiem pomocnym przy usuwaniu blizn jest zabieg Cellu M6 Integral, który powoduje mechaniczne stymulowanie skóry. Głowica posiada wbudowane dwie klapki, które działają na skórę. Zabieg ten powoduje pobudzenie mikrokrążenia oraz regenerację skóry.

Laser Palomar Emerge jako sposób na laserowe usuwanie blizn.

Laserowe usuwanie blizn przy pomocy lasera Palomar Emerge pozwala na wnikanie w głąb skóry, aby pobudzić ją do wytwarzania fibrablastów, a to powoduje regenerację włókien kolagenu i elastyny. Zabieg z użyciem tego lasera może być stosowany przy usuwaniu blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz wielu innych.

Laser Harmony XL pro NIR jako metoda na usuwanie blizn laserem.

Usuwanie blizn laserem Hormony XL pro NR polega na działaniu światłem bliskich podczerwieni, które powodują wzrost temperatury tkanek, a to sprawia koagulację tkanki bliznowatej, skurcz włókien kolagenu oraz produkcji nowych.

Terapie wspomagające usuwanie blizn.

W ramach terapii wspomagających usuwanie blizn możemy skorzystać z:

 • Dermapen i Mezopen, które powodują wprowadzenie specjalnego koktajlu do głębszej warstwy skóry,
 • Peelingi kwasami, które pozwalają na usunięciu martwych oraz zrogowaciałych komórek, ale też powodują spłycenie blizny,
 • Acnelan, który powoduje działanie oczyszczające, przeciwzapalne oraz złuszczające.

Jak skutecznie usunąć blizny na twarzy?

Blizny na twarzy można usunąć poprzez stosowanie lasera frakcyjnego, który tworzy w skórze mikrouszkodzenia, ale pozostawiając wokół nich obszar niewzruszonej tkanki, co powoduje ułatwienie i przyśpieszenie procesu gojenia. Zabieg ten wymaga około tygodniowej rekonwalescencji oraz bardzo dobrze nadaje się do usuwania blizn potrądzikowych.

Leczenie blizn zabiegiem to najlepszy sposób?

Na rynku można otrzymać wiele preparatów, które mają pomóc w usuwania blizn, ale stosowanie ich nie jest dobrym pomysłem. Leczenie blizn preparatami nie powoduje działań, które mogłyby skutecznie zaradzić na blizny. Zabiegi to obecnie najlepsze rozwiązanie, aby skutecznie poradzić sobie z bliznami, ponieważ tylko poprzez zabiegi specjalistyczne możemy doprowadzić do głębokiej przebudowy struktury skóry.

Skuteczne usuwanie blizn
5 (100%) 1 głos(ów)

2 Responses to Skuteczne usuwanie blizn

 1. Matra pisze:

  Komuś faktycznie taki zabieg skutecznie usunąć bliznę?

 2. :) pisze:

  @Matra byłam na ok. 5 zabiegach laserem i moja blizna na nodze jest praktycznie niewidoczna!! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>