Trycholog – dowiedz się czym się zajmuje i co leczy

ostrzykiwanie skóry głowy

Przyczyny wypadania włosów są bardzo trudne do rozpoznania. Możliwości jest wiele – od chorób dziedziczonych genetycznie, przez błędy dietetyczne, aż po zaburzenia hormonalne i stresujący tryb życia. Znalezienie tej jednej, najbardziej dokuczliwej przyczyny, która spowoduje, że wdrożone leczenie okaże się skuteczne, wymaga zwrócenia uwagi na specjalistyczną dziedziną nazywaną trychologią. Jeśli poszukujemy prawdy o tym co na wypadanie włosów pomaga w takim stopniu, by czuć długą satysfakcję i trwałą zmianę, skontaktujmy się z trychologiem.

WYPADANIE WŁOSÓW – PRZYCZYNY

Trycholog, czyli specjalista od schorzeń skóry włosów i głowy, zindywidualizuje proces diagnostyczny. Zaleci bezbolesne i rzetelne badanie włosów tj. trichogram i trichoskopia. Pierwsze z nich polega na laboratoryjnym badaniu pobranego wcześniej włosa pacjenta, drugie – na laboratoryjnej analizie zdjęć zrobionych na skórze jego głowy. Czekanie na wyniki obejmuje zazwyczaj okres jednego miesiąca.

Diagnozowane przyczyny wypadania włosów związane są między innymi z:

  • Chorobami i stanami zapalnymi występującymi na skórze głowy
  • Chorobami autoimmunologicznymi
  • Chorobami psychicznymi i przyjmowaniem leków antydepresyjnych
  • Leczeniem chemioterapią
  • Leczeniem hormonalnym

WYPADAJĄCE WŁOSY – PROFESJONALNE LECZENIE

O tym jak wzmocnić włosy prostymi metodami, wiedzą wszyscy. Stosowane sposoby na schorzenia skóry głowy tj. szampony lub koktajle do włosów mają jednak sens tylko wtedy, jeśli są zalecone i indywidualnie dobrane przez eksperta. Skóra głowy jest bardzo wrażliwą częścią ciała i działanie na własną rękę, w sytuacji, gdy dokucza nam nadmierne wypadanie włosów, może minąć się z celem. Trychologia proponuje jednak szereg metod, które w bezbolesny i bezpieczny sposób, korzystając z technologii, mogą zredukować lub nawet zlikwidować przyczyny łysienia. Najpopularniejsze i proponowane zabiegi to:

  • Mezoterapia bezigłowa – za pomocą fal elektrycznych oddziałujących na skórę głowy, łysienie ulega zahamowaniu. Następuje pobudzenie komórek włosa, a w efekcie także porost nowych włosów.
  • Mezoterapia igłowa – Narzędziem walki jest igła, za pomocą której można wstrzyknąć np. osocze bogatopłytkowe.
  • Osocze bogatopłytkowe – najbardziej naturalna substancja, rewitalizująca skórę.
  • Karboksyterapia Reology 2 – podczas zabiegu skórze dostarczony zostaje dwutlenek węgla. Powoduje on rozszerzenie naczynek i w konsekwencji regenerację komórek, produkcję nowych włosów.
łysienie u kobiet

Kobieta z problemem wypadania włosów

ZDANIE EKSPERTÓW

Istnieje wiele chorób, które mogą doprowadzić do nieodwracalnego wyłysienia głowy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nieleczone zapalenia, grzybica czy łuszczyca powinny skierować uwagę pacjentów i otworzyć na dynamiczne postępy w technologii medycyny estetycznej – mówi specjalista w dziedzinie trychologii.

Szczególnymi zagrożeniami dla osób marzących o bujnej czuprynie lub przynajmniej regularnie rosnących włosach, jest łysienie plackowate, androgenowe, polekowe i bliznowaciejące. Każdemu z nich zaradzić może np. wspomniana mezoterapia skóry głowy. Jest skuteczna nawet przy łysieniu bliznowaciejącym, które występuje bardzo rzadko i rozpoczyna się łysieniem w okolicach miejsc ciemieniowych. Łysienie androgenowe dotyczy z kolei kobiet w wieku od 30 do 50 lat i charakteryzuje się cofnięciem linii włosów – skroń i czoło to najbardziej narażone miejsca. Objawem popularnego łysienia plackowatego, głównie u mężczyzn, jest pojawianie się rozprzestrzenionych łysych plam na skórze głowy. Tylko w przypadku jednego łysienia – nazywanego łysieniem polekowym – włosy tracone są równomiernie, poprzez regularne wypadanie. Wypadające włosy ulegają więc specjalistycznej klasyfikacji, a ich problematyka jest naprawdę złożona.

Bibliografia:

Rakowska A., Slowinska M., Kowalska-Oledzka E., Olszewska M., Rudnicka L.: Dermoscopy in female androgenic alopecia: method standardization and diagnostic criteria.

Brzezińska-Wcisło L, Wcisło-Dziadecka D, Bergler-Czop B, Lis-Święty A. Choroby włosów i skóry owłosionej.

Latusek M, Brzezińska-Wcisło L. Polekowe zaburzenia struktury i wzrostu włosów.

Trüeb RM. Chemotherapy-induced alopecia.

Trycholog – dowiedz się czym się zajmuje i co leczy
5 (100%) 1 głos(ów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>