Atopowe zapalenie skóry. Leczenie domowe to podstawa każdej kuracji

Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry mają zwykle charakter uzupełniający. Jakie domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry są najskuteczniejsze?

Składniki naturalnych kosmetyków na AZS Właściwości
olej z ogórecznika przeciwzapalne, wzmacnia naskórek
olej z wiesiołka nawilżenia, chroni przed przesuszeniem
olej jojoba zapobiega przesuszaniu
olej lniany regeneracja

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Ranking kremów na azs

 

Milena Nalbandian

Aby skutecznie leczyć AZS, warto udać się do dermatologa lub lekarza rodzinnego, którzy postawią diagnozę i podejmą decyzję o dalszym leczeniuMilena Nalbandian, kosmetolog

Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry – dietaAtopowe zapalenie skóry - leczenie domowe to podstawa każdej kuracji

Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry to zbilansowana dieta. Najlepiej sprawdza się dieta rotacyjno – eliminacyjna polegająca na usunięciu pokarmów, które wywołują objawy. Jeśli chodzi o domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry najczęściej będą to: napoje gazowane, soki w kartonie i wysoko przetworzona żywność.

Atopowe zapalenie skóry głowy – domowe sposoby, czyli kosmetyki do mycia

Na atopowe zapalenie skóry głowy domowe sposoby to również kosmetyki. Skóra wymaga szczególnego traktowania, przede wszystkim nawilżenia i zmiękczania. W kosmetykach nie powinny znajdować się siarczany ani pozostałe składniki drażniące. Wskazane jest natomiast stosowanie naturalnych składników aktywnych.

Opinia

Nie podejrzewałam, że kosmetyki mogą mieć taką moc. Tymczasem regularne ich stosowanie przyczyniło się do znacznej poprawy stanu stanu mojej skóry i mojego lepszego samopoczuciamówi pani Urszula z Poznania.

Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry – kremy

Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry to również odpowiednie kremy, które powinny zawierać substancje zmiękczające skórę, czyli takie, które pozostawiają na jej powierzchni filtr ochronny zabezpieczający przed utratą wody. Kremy należy aplikować do 5 minut po kąpieli, by zminimalizować ryzyko utraty wody przez naskórek.

Atopowe zapalenie skóry – leczenie domowe ziołami

Jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry leczenie domowe można przeprowadzić z użyciem ziół. Wykazują one właściwości nawilżające, łagodzące oraz przeciwzapalne. Mogą być stosowane zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Mogą to być: szałwia, rumianek, lawenda.

Atopowe zapalenie skóry – leczenie domowe natłuszczaniem skóry

Przy atopowym zapaleniu skóry leczenie domowe to też stosowanie emolientów, nawet co trzy, cztery godziny. Aplikację można  kontynuować, jeśli mimo nałożenia warstwy skóra wciąż jest sucha. Przeciwwskazaniem może być równoczesne nawilżenie skóry sterydami.

Opinia

Kosmetyki na AZS bardzo mi pomogły i dzisiaj już nie wyobrażam sobie bez nich skutecznego leczenia. Polecam je wszystkim moim znajomym, którzy zmagają się z tym samym problememmówi pani Marta z Katowic.

Atopowe zapalenie skóry -  leczenie domowe poprzez wykluczenie czynników drażniących

Przy atopowym zapaleniu skóry leczenie domowe uwzględnia wykluczenie następujących czynników:

  • sztuczne tkaniny,
  • silne pocieranie skóry ręcznikiem po kąpieli,
  • przesuszanie naskórka w czasie kąpieli słonecznych.

Atopowe zapalenie skóry – domowe sposoby i unikanie alergenów

Jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry, domowe sposoby to również unikanie alergenów, przede wszystkim pokarmowych, ale również detergentów. Warto również nosić ubrania z naturalnych tkanin czy dbać o czystość w pomieszczeniach, w których znajdują chorzy na atopowe zapalenie skóry – domowe sposoby to również używanie ziołowych płukanek do mycia głowy.

Podsumowując, przy połączeniu leczenia farmakologicznego i domowych sposobów, można skutecznie zahamować objawy azs i przywrócić normalne funkcjonowanie.

FAQ

1. Czy domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry są bezpieczne?

Tak, ponieważ opierają się na prostych zasadach. Jedną z najbardziej polecanych metod jest stosowanie naturalnych kosmetyków.

2. Czy domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry należy długo stosować?

Tak, ponieważ ich działanie jest wydłużone w czasie. Np. kosmetyki z naturalnym składem wymagają stosowania przez kilka tygodni codziennie.

3. Czy domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry są skuteczne?

Tak, jeśli stosujemy je regularnie. Specjaliści zalecają głównie naturalne kosmetyki.


Bibliografia

1. Nowicki R. i wsp., Atopowe zapalenie skóry – aktualne wytyczne terapeutyczne. Stanowisko ekspertów Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Sekcji Alergologicznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, “Alergologia Polska – Polish Journal of Allergology” 2016; 3: 18-28.
2. Milan M., Mijas J., Atopowe zapalenie skóry – patomechanizm, diagnostyka, postępowanie lecznicze, profilaktyka, “Nowa Pediatria” 2017; 21: 114-122.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 + = 85

Kremy na atopowe zapalenie skóry ranking
Artykuły Ranking

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym skóry, a objawia zwykle wysypką, zaczerwieniem i przede wszystkim silnym świądem. Jest to choroba autoimmunologiczna, przewlekła, a co za tym idzie – nieuleczalna. W celu łagodzenia objawów należy przede wszystkim zadbać o dobre natłuszczenie i nawilżenie skóry odpowiednimi emolientami, a w tym celu stosuje się różne kremy […]

Balsam azs
Artykuły

Balsam do skóry atopowej, czyli sposób na codzienną pielęgnację

Balsam do skóry atopowej to specjalistyczny kosmetyk, który znajduje zastosowanie w codziennej pielęgnacji skóry. Zawiera starannie opracowane składniki, które działają na skórę kompleksowo. 

Kosmetyki na azs
Artykuły

Kosmetyki do skóry atopowej – czym powinny się charakteryzować?

Kosmetyki do skóry atopowej są ważnym elementem kuracji, ponieważ wpływają bezpośrednio na barierę wodnolipidową skóry i pozwalają ją skutecznie odbudować, zmniejszając jednocześnie charakterystyczne objawy choroby. Czym powinny się wyróżniać kosmetyki do skóry atopowej dla dorosłych? Jakie powinny mieć właściwości? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.