Szampon do skóry atopowej – jak wybrać dobry i skuteczny?

Szampon na azs

Szampon do skóry atopowej to kosmetyk, stosowany w trakcie leczenia tej choroby. W poniższym opracowaniu wyjaśnione zostało to, jak wybrać dobry szampon na atopowe zapalenie skóry. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią. 

Szampon na azsSzampon do skóry atopowej – jaki powinien mieć skład?

Szampon do skóry atopowej powinien mieć naturalny skład, który będzie bezpieczny dla skóry. Kosmetyk ten powinien w pierwszej kolejności zawierać łagodne substancje myjące, które są podstawą jego bezpiecznego i skutecznego działania. Dobry szampon powinien również zawierać związki łagodzące podrażnienia oraz nawilżające. Kluczowe jest to, by składniki aktywne szamponu były pochodzenia naturalnego, co będzie gwarancją bezpiecznego stosowania kosmetyku. W poniższej tabeli wymienione zostały przykładowe naturalne składniki, które powinny znaleźć się w składzie dobrego szamponu na azs.

Składnik pochodzenia naturalnego Działanie i właściwości
Mocznik Pobudza regenerację naskórka, zmiękcza i nawilża skórę.
Alantoina Działa kojąco, zmniejsza zaczerwienienia oraz łagodzi podrażnienia.
Witamina E Chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem ultrafioletowym.
Mleczko pszczele Redukuje podrażnienia oraz sprzyja gojeniu się ran.
Ekstrakt z aloesu Działa przeciwświądowo, ściągająco i łagodząco.

Ranking kremów na atopowe zapalenie skóry

Ranking kremów na azs

 

Natalia Munda

 

Aby wybrać najlepszy szampon do skóry atopowej, należy zapoznać się z jego składem. Jeśli produkt będzie miał dużą ilość naturalnych składników, oznacza to, że będzie on działał prawidłowoNatalia Munda, kosmetolog

opinia

Mam atopowe zapalenie skóry i stosuję szampon, który ma naturalny skład. Mój szampon jest delikatny oraz dba o moją podrażnioną skórę. Zanim go wybrałem, sprawdziłem czy ma naturalny skład, co powinien zrobić każdy, zanim kupi sobie własny szampon do skóry atopowej.mówi pan Zbigniew z Warszawy.

Szampon do skóry atopowej – jakie składniki są szkodliwe?

Szampon do skóry atopowej nie powinien zawierać szkodliwych substancji, mogących podrażniać wrażliwą skórę. Dobry szampon nie może mieć związków agresywnie myjących, drażniących oraz przesuszających, ponieważ mogłyby one zaostrzyć objawy azs.

Dlatego też kupując szampon na atopowe zapalenie skóry należy upewnić się, że nie ma one szkodliwych związków, takich jak:

  • SLSy/SLESy,
  • alkohol,
  • PEGi,
  • parabeny,
  • silikony.
Opinia

Mam atopowe zapalenie skóry i na początku stosowałam mój normalny szampon. Czułem, że nie działa on najlepiej, jednak myślałam, że to przez chorobę. Potem dowiedziałam się, że powinnam sprawdzić skład szamponu. Okazało się, że miał on mnóstwo szkodzących związków. Dlatego też wyrzuciłam go, a kupując nowy szampon sprawdziłam, żeby miał naturalny skład. To była zmiana na lepsze!mówi Pani Anastazja z Lublina.

Szampon do skóry atopowej to ważny kosmetyk, który ma dbać o podrażnioną skórę osób chorych na azs. Wybierając ten produkt należy sprawdzić to, czy ma on naturalny skład. Jest to podstawa, którą należy się kierować, wybierając dermokosmetyki, w tym szampon na azs.

FAQ

1. Jak wybrać dobry szampon do skóry atopowej?

Dobry szampon do skóry atopowej to taki, który bazuje na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Aby mieć pewność, że wybiera się bezpieczny i skuteczny szampon, należy sprawdzić jego skład. Jest to pierwsza rzecz, którą powinno się wykonać podczas kontaktu z kosmetykiem.

2. Czy jeśli mam atopowe zapalenie skóry głowy, szampon powinien leczyć tą chorobę?

Nie. Szampon stosuje się w celach pielęgnacyjnych. Ma on łagodzić stany zapalne, delikatnie oczyszczać skórę oraz dbać o to, by nie zaostrzać uciążliwych objawów. Odgrywa on więc duże znaczenie w procesie leczenia atopowego zapalenia skóry. Warunkiem takiego działania szamponu jest jego naturalny skład.

3. Dlaczego szampon na atopowe zapalenie skóry musi mieć naturalny skład?

Naturalność szamponu jest równoznaczna z tym, że nie zawiera on szkodliwych związków, jak np. alkohole. Substancje te wysuszają skórę, mogą podrażniać ją, a także pogarszać kondycję skóry. Dlatego tak ważne jest to, by w okresie leczenia azs stosować naturalny szampon do skóry atopowej.


Bibliografia

1. Zespół Fundacji Alabaster, „Atopowe zapalenie skóry u dzieci. Praktyczny przewodnik”, str. 5
2. Lidia Ruszkowska, „Atopowe zapalenie skóry (AZS)”, Halo! Atopia, str. 2
3. Alicja Karney, Atopowe zapalenie skóry u dzieci, „Praktyczny poradnik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

83 − 73 =

Masz atopowe zapalenie skóry - dieta to jedna z podstaw kuracji
Porady

Masz atopowe zapalenie skóry? Dieta to jedna z podstaw kuracji!

Dieta przy azs to jeden z podstawowych elementów leczenia. Prawidłowo zbilansowana pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie, ale również na kondycję skóry. Jaka jest prawidłowa dieta przy azs?

Atopowe zapalenie skóry diagnostyka
Porady

Atopowe zapalenie skóry – diagnostyka choroby

W chorobie jaką jest atopowe zapalenie skóry, diagnostyka jest bardzo ważna. Najczęstszymi objawami atopowego zapalenia skóry u dzieci jest zaczerwienie skóry w typowych dla tego schorzenia miejscach, świąd, suchość skóry, wysypka miejscowa z charakterystycznymi czerwonymi krostkami (te w stanie zaostrzenia choroby mogą się sączyć powodując drobne ranki). Objawy te występują także w stałych miejscach: u niemowląt […]

Porady

Czynniki w AZS

Atopowe zapalenie skóry występuje poprzez interakcje czynników środowiskowych z uwarunkowaniami genetycznymi. Chcesz wiedzieć, jakie jest ryzyko zachorowania? Spójrz poniżej.